۲۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۲
کد خبرنگار: 917
کد خبر: 83815643
۰ نفر

برچسب‌ها

در جلسه غیرعلنی مجلس چه گذشت

تهران-ایرنا- سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره جلسه غیر علنی گفت: علاوه بر موضوع وضعیت ذخایر و صادرات نفت، در مورد توفیقات دستگاه هایی امنیتی در حوزه خنثی سازی اقداماتی که دشمنان بین المللی در داخل کشور در تدارک آن بودند، صحبت و تبادل نظر شد.

محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی امروز- سه شنبه- درباره نخستین جلسه غیر علنی مجلس یازدهم گفت:  وضعیت تولید و صادرات نفت از موضوعات مهم در این جلسه بود، در این جلسه بیان شد که به لحاظ ذخایر هم اکنون در وضعیت بسیار مطلوبی قرار داریم.

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه به مسائل و مشکلات نفت هم پرداخته شد و تعدادی از نمایندگان داوطلب به قید قرعه در این باره صحبت کردند که حاوی انتقاداتی از عملکرد وزارت نفت و همچنین پیشنهاداتی در این زمینه بود.

وی افزود: در حوزه امنیتی بیشتر وقت جلسه به آن اختصاص داشت، وزیر اطلاعات و معاونانش با برخی همکاران در مجلس صحبت هایی داشتند و موضوعات کاملا متنوعی مطرح شد، تهدیدات خارجی، امنیت داخلی و موضوعاتی که بعضا به مسئولان مربوط می شد و آسیب شناسی حوزه مسئولان و تدابیر صیانتی در برخی مسائل مطرح، توصیه شد.

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مورد توفیقات در حوزه خنثی سازی اقداماتی که دشمنان بین المللی در داخل کشور در تدارک آن بودند، صحبت شد، اطلاعات خوبی در این باره تبادل شد.

وی درباره ادامه حضور وزرا برای ارائه گزارش به مجلس نیز گفت: برای جلسه علنی فردا چهارشنبه، وزیران نیرو و راه و شهرسازی  به مجلس دعوت شده اند که در حوزه وزارتخانه های متبوع خود گزارش خواهند داد. تعدادی از نمایندگان نیز مباحث و دیدگاه های خود را مطرح خواهند کرد.

فرهنگی افزود: ارائه گزارش از سوی وزیران دولت به مجلس در اوائل هر دوره معمول است تا هم نمایندگان در جریان مسائل کشور قرار گیرند و هم مسئولان بخش های مختلف اطلاعات و مسائل و مشکلات خود را ارائه دهند.

فرهنگی درباره تشکیل کمیسیون های تخصصی مجلس یازدهم گفت: امروز آخرین فرصتی است که باید کمیسیون های نمایندگان تعیین شود و بر اساس تعیین کمیسیون ها، آنچه که اتفاق می افتد در ۴۸ ساعت آینده فرصتی برای اعتراض نمایندگان در قانون تعیین شده است و پس از آن در ابتدای هفته آینده، انتخابات هیات رییسه کمیسیون ها آغاز می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha