ماهانه ۲ تن زباله‌ بیمارستانی به روش غیرسوز در دهلران امحا می‌شود

ایلام- ایرنا - رییس بیمارستان دهلران گفت: ماهیانه ۲ هزار و ۴۰۰ کیلوگرم انواع زباله‌های عفونی و غیرعفونی با مدرنترین روش‌های استریل(غیرسوز) در این بیمارستان امحا می‌شود.

اردشیر احمدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کار با مدرنترین روش‌های استریل در این بیمارستان انجام و با استقرار دستگاه امحای زباله (غیرسوز) روزانه بیش از ۸۰ کیلو زباله عفونی و غیرعفونی در این بیمارستان امحا می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه پیش از این تمام زباله‌های این بیمارستان برای امحا توسط بخش خصوصی به مرکز استان منتقل می‌شد، افزود: این دستگاه این امکان را فراهم کرده است که زباله‌های پرخطر عفونی کم‌خطر شده و مثل زباله‌های خانگی قابل حمل و دفن شوند.

احمدی یادآور شد: بیمارستان شهدای دهلران بعد از مرکز استان دومین شهری است که به دستگاه امحای زباله (غیرسوز) مجهز شده است.

رییس بیمارستان شهدای دهلران با اشاره به اینکه هر سه ماه یک بار از طریق شرکت‌های معتبر و مورد تایید محیط زیست نمونه‌های بیولوژیک، میکروبی و کارکرد دستگاه بررسی می‌شود، اضافه کرد: با نصب و راه‌اندازی این دستگاه این اطمینان خاطر را به شهروندان می‌دهیم که در خصوص دفع پسماند زباله‌های بیمارستانی هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد و تمام زباله‌ها به صورت بهداشتی امحا می‌شوند.

شهرستان دهلران در ۲۰۰ کیلومتری ایلام واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha