یک‌هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبارات عمرانی به استان مرکزی اختصاص یافت

اراک - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبارات عمرانی و توازن به این استان اختصاص یافته که رقم قابل توجهی از اعتبارات عمرانی امسال است و در پیشبرد برنامه‌های هدفگذاری شده عمرانی و طرح‌های اولویت‌دار استان صرف خواهد شد.

«رقیه یادگاری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه  اعتبار عمرانی امسال استان مرکزی چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است، اظهار داشت: منابع اختصاص یافته  عمرانی ۴۸ درصد از سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبارات عمرانی استانی و توازن است و سایر منابع  پیش‌بینی شده شامل  ۲۰۰ میلیارد ریال از محل  نفت و گاز و ۲۷۰ میلیارد ریال از محل ورزش و جوانان است هنوز تخصیصی نداشته است.

وی بیان کرد: اعتبارات عمرانی استان مرکزی در سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل، هشت و هشت دهم درصد افزایش دارد و تخصیص صورت گرفته در ماه‌های ابتدایی سال مناسب و مطلوب بوده که بیشتر  به‌صورت نقدی و اسناد کوتاه مدت است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی ادامه داد: اعتبارات جاری امسال این استان نیز ۲ هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال است که این بخش نسبت به مدت مشابه قبل پنج و ۶ دهم درصد افزایش داشته است.

یادگاری اظهار داشت: اعتبارات سال جاری استان مرکزی از ۲ هفته گذشته ابلاغ شده اما توزیع شهرستانی آن به‌دلیل ابلاغ نشدن دستورالعمل‌ها انجام نشده و پیش‌بینی می‌شود توزیع این اعتبارات از هفته آینده آغاز شود.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =