هیأت بنیاد شهید برای بررسی چگونگی درگذشت جانباز کرمانشاهی اعزام شد

تهران- ایرنا- «سعید اوحدی» معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، هیأتی را برای بررسی چگونگی درگذشت جانباز کرمانشاهی که پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در حادثه ای ناگوار به دیار حق شتافت، راهی کرمانشاه کرد.

روابط عمومی بنیاد شهید با انتشار این گزارش ضمن تسلیت به خانواده مکرم این جانباز عزیز اعلام کرد: به محض اطلاع رییس این نهاد از وقوع حادثه فوق، ضمن اعزام هیأت بازرسی به کرمانشاه بر همکاری این هیأت با مسؤولان قضایی، اجرایی و نظارتی برای تهیه گزارشی دقیق و شفاف تأکید کرد.

در دستور رییس بنیاد، بر پیگیری موضوع تا حصول نتیجه و تشخیص علل اصلی این واقعه ناگوار و برخورد با قصور و مقصران احتمالی تأکید شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که «جهانگیر آزادی میان‌کوهی» یکی از جانبازان کرمانشاهی که روز گذشته (یکشنبه) اقدام به خودسوزی کرده بود، در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر درگذشت.

حجت الاسلام هادی عسکری افزود: این فرد که ۱۵ درصد جانبازی داشت، صبح یکشنبه بدون اینکه مراجعه ای به بنیاد شهید شهرستان کرمانشاه داشته باشد در مقابل این نهاد اقدام به خودسوزی کرد و توسط مغازه داران محل، آتش خاموش و به بیمارستان منتقل شد.

وی گفت: بعد از وقوع این حادثه به اتفاق رنجبر فرماندار کرمانشاه، مشاور استاندار کرمانشاه و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان در بیمارستان امام خمینی (ره) برای پیگیری درمان آقای آزادی حضور یافته ولی متأسفانه به علت شدت سوختگی بعد از ساعاتی فوت کرد.

وی اظهار کرد: این جانباز دارای پرونده پزشکی پی تی اس دی (تحریک پذیری) بوده و سابقه بستری در بیمارستان فارابی کرمانشاه را نیز دارد.

مدیرکل بنیاد شهید استان کرمانشاه افزود: مرحوم آزادی دارای سه فرزند است و از بنیاد شهید خدمات معیشتی و بیمه تکمیلی دریافت می‌کرده است.

او در تشریح دلایل خودسوزی این فرد، گفت: وی از بنیاد شهید درخواست وام کرده بود که اگرچه نوبتش هم نرسیده بود اما در نوبت دریافت وام قرار گرفته بود و برای پرداخت وام نیز از او یک ضامن که جزو حداقل شرایط پرداخت است، خواسته بودند.

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ شهید و نزدیک به ۲۰ هزار جانباز دارد که ۳۵۰ تن از جانبازان آن، بالای ۷۰ درصد هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =