توزیع بیش از ۹هزارتن کالای اساسی برای کنترل قیمت بازار در خوزستان

اهواز-ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به توزیع ۹هزار و ۳۸۸تن کالای اساسی برای کنترل قیمت بازار در استان گفت: سازمان صمت استان در یک ماه اخیر با توزیع این مقدار کالای اساسی تلاش کرد قیمت این کالاها را در بازار تعدیل و از افزایش قیمت آنها جلوگیری کند.

امیرحسین نظری دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این کالا ها شامل برنج هندی ،شکر ،روغن ، گوشت قرمز ، مرغ بودند و با قیمت تنظیمی به بازار عرضه شدند.

وی افزود: سهمیه اختصاصی برنج هندی پنج هزار و ۷۳۱ تن بود که سه هزار و ۲۰۷ تن آن توزیع شد.
 رییس سازمان صمت خوزستان  افزود: با وجود تعطیلی‌های مختلف و اعمال محدودیت‌های کرونایی در استان تلاش شد که توزیع کالا به خوبی در بازار انجام شود تا مردم در تامین این کالاها با مشکلی مواجه نشوند.
نظری میزان سهمیه اختصاصی شکر در یک ماه اخیر در استان را سه هزارو ۴۵ تن عنوان کرد و گفت: از این میزان ۲ هزار و ۹۶۰تن توزیع شد و سهمیه روغن استان نیز سه هزار و  ۴۵ تن بود که به طور کامل توزیع گردید.
وی میزان سهمیه گوشت قرمز را ۹۱۴ تن و گوشت مرغ را یک هزار و ۵۲۳ تن اعلام کرد و گفت : در این حوزه نیز ۷۸ تن گوشت قرمز و ۱۳ تن گوشت مرغ در استان توزیع شد .

برای تعدیل قیمت کالای اساسی ستاد تنظیم بازار کشور کالاهای اساسی را با نرخ تنظیم بازار به استانها اختصاص می‌دهد که در این شرایط کرونایی حساسیت برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها بیشتر شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =