فعال اقتصادی: استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان در دوران پساکرونا تداوم یابد

شیراز-ایرنا- عضو هیات نمایندگان و رییس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس، عملکرد شرکت‌های دانش‌بنیان در دوران شیوع و مقابله با بیماری کرونا را خوب ارزیابی کرد و گفت: بر همین اساس ضرورت دارد که مدیران بنگاه‌ها و کسب و کارها از توان و ظرفیت این شرکت‌ها در دوران پسا کرونا نیز استفاده کنند.

امید ماهرانی، دوشنبه در نشست کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان این اتاق در شیراز افزود: یکی از بخش‌هایی که متاثر از بیماری کرونا دچار آسیب شد حوزه اقتصاد بود که با توجه به وابستگی اقتصاد کشورمان به نفت و تحریم‌های بین‌المللی، این آسیب‌ها به مراتب بیش از سایر کشورها بود.
او ادامه داد: پس از ظهور بیماری کرونا، بنگاه‌های اقتصادی، کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای کوچک، تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و به تبع آن بسیاری از خانوارها را با آسیب‌های جدی مواجه کرد.
وی بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون بخش دولتی با حمایت‌ها و بخش خصوصی با ارائه راهکارهای عملیاتی برای عبور با کمترین آسیب در این زمینه اقدام کردند که امیدواریم از برنامه‌ها و راهکارهای ارائه شده به شکل کاربردی و صحیح بهره‌برداری شود.
ماهرانی گفت: برنامه دولت در سال جهش تولید، محور قرار دادن شرکت‌های دانش بنیان و خدمات فنی مهندسی در بحث صادرات است که مشوق‌های خوبی هم در نظر گرفته شده و ما هم در اتاق بازرگانی فارس برنامه‌های آموزشی در این زمینه پیش‌بینی خواهیم کرد.
رئیس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: عملکرد شرکت‌های دانش بنیان در سال جهش تولید باید موجب افزایش صادرات استان شود و بر همین اساس، این شرکت‌ها در استان باید در این حوزه برنامه‌ریزی منسجم داشته باشند.
لزوم استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صنعت
مدیر کل هواپیمایی آسمان پایگاه شیراز هم گفت: تامین مالی تحقیق و توسعه، توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این شرکت‌ها در حوزه صنعت از جمله موارد مهمی است که باید در استان فارس بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
حمیدرضا اسلامی‌نیا افزود: می‌کوشیم تا از توانمندی و تخصص شرکت‌های دانش بنیان استان استفاده کنیم و در قالب پروژه‌ها و قراردادهایی، ایده‌ها و استعدادهای نخبگان فارس را برای توسعه و پیشرفت این استان به کار گیریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha