خانواده جورج فلوید خواستار تحقیق سازمان ملل درباره قتل وی شد

تهران- ایرنا- خانواده «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی که به دست پلیس آن کشور کشته شد، از سازمان ملل متحد خواست تا درباره قتل وی تحقیق کند.

به گزارش دوشنبه یو.اس.ای تودی، «بن کرامپ» وکیل خانواده فلوید در بیانیه‌ای با اعلام این درخواست همچنین از سازمان ملل خواست تا پیشنهادهایی درباره ایجاد تغییرات نظام‌مند در پلیس آمریکا ارائه کند.
کرامپ بر لزوم انجام تحقیقات مستقل و کالبدشکافی هر فردی که به دست پلیس کشته می‌شود، تأکید کرد.
وی در خصوص لزوم این اصلاحات و تغییرات گفت که هدف از طرح این پیشنهاد، «جلوگیری از نقض حقوق بشر از جمله شکنجه و قتل فراقانونی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار است.»
در حالی که ۱۴ روز از قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا می‌گذرد، اعتراض‌های سراسری آمریکائیان و محکومیت‌های جهانی همچنان ادامه دارد.
بنا به گزارش رسانه‌ها اعتراض‌های آمریکا و اقدامات سرکوبگرانه پلیس در مقابل معترضان تعدادی کشته و زخمی بر جای گذاشته اما هنوز آماری رسمی در این باره منتشر نشده است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس تنها منبع معتبری است که در ۴ ژوئن (۱۵ خرداد) خبر داد که پلیس آمریکا تا آن زمان بیش از ۱۰ هزار نفر را در جریان اعتراض‌های جاری بازداشت کرده است. این خبرگزاری آمریکایی هنوز اطلاعاتی در مورد تعداد کشته‌ها و زخمی‌های اعتراضات منتشر نکرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =