استاندار فارس: ایجاد انگیزه در صادرکنندگان، افزایش صادرات را در پی دارد

شیراز- ایرنا- استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم حمایت دستگاه‌های متولی از صادرکنندگان گفت: ایجاد انگیزه و فراهم کردن شرایط برای فعالیت صادرکنندگان منجر به افزایش میزان صادرات خواهد شد.

عنایت‌الله رحیمی، عصر دوشنبه در نشست کارگروه صادرات غیر نفتی فارس در شیراز، هدفگذاری صادرات یک میلیارد و ۹۰۶ میلیون دلاری کالاهای غیر نفتی از این استان برای سال ۹۹ و هدفگذاری صادرات ۲ میلیارد و ۳۸۳ میلیون دلاری برای سال ۱۴۰۰ را مناسب توصیف و بیان کرد: هرچند بر این باوریم که توانمندی‌ها، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فارس به گونه‌ای است که امکان هدفگذاری ارقام بزرگتری نیز وجود دارد اما این هدفگذاری با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا انجام شده است.
وی، با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: از آنجا که تحقق جهش تولید، افزایش تولید کالا را به دنبال دارد بنابراین باید برای این کالای تولیدی بازار مصرفی در داخل و خارج از کشور تعریف کرد که در بازار خارج، بحث صادرات به میان می‌آید که این امر نیازمند این است که الزامات صادرات را بدانیم و به آن عمل کنیم.
استاندار فارس ادامه داد: در این زمینه، توجه به کیفیت کالا و و رعایت استاندارد کشور مقصد بسیار حائز اهمیت است که باید به آن توجه شود.
رحیمی افزود: در بحث تولید و بازاریابی، قیمت و کیفیت کالا نیز مساله‌ای بسیار مهم است که در کشور ما پایین بودن هزینه انرژی و همچنین دستمزد کارگر، خود یک مزیت است اما در زمینه هزینه حمل و نقل و جا به جایی پول با مشکلاتی مواجه هستیم.
وی گفت: در چنین شرایطی و با توجه به مواجه صادرکنندگان با برخی مشکلات ضرورت دارد که به سمت اتخاذ سیاست‌های تشویقی در قبال صادرکنندگان حرکت کرده و نسبت به کاهش و حذف مقررات دست و پاگیر حوزه صادرات اقدام کنیم.
استاندار فارس همچنین از اتاق بازرگانی استان خواست که در زمینه مراوده با کشورهای همسایه و مقصدهای صادراتی فعالیت بیشتری داشته باشند.
رحیمی افزود: ما نیز آمادگی داریم تا هر کجا که در حدود اختیاراتمان باشد از بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان حمایت کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =