صندوق‌های سحاب و آسمان در ۲۷ روستای مراغه دایر است

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: با هدف حمایت از طرح‌های اشتغالزایی ۲۷ صندوق سحاب و آسمان بنیاد برکت در ۲۷ روستای شهرستان تشکیل و راه‌اندازی شده است.

حمید شکری روز دوشنبه در جلسه هماهنگی صندوق های سحاب و آسمان بنیاد برکت اظهار داشت: در روستاهایی که طرح اشتغالزایی در آن ها اجرا می شود، قبل از شروع طرح، این صندوق ها راه‌اندازی می شود.
وی گفت: در این صندوق ها آورده روستائیان و همچنین یک درصد از منابع اشتغالزایی بنیاد برکت در قالب طرح به صندوق ها اختصاص می یابد.
وی اضافه کرد: برای اینکه در اجرای طرح های اشتغالزایی مشکل و وقفه ای به وجود نیاید، صندوق های سحاب و آسمان بنیاد برکت تشکیل می شوند.
فرماندار مراغه گفت: در حال حاضر در ۲۷ صندوق راه اندازی شده یک میلیارد تومان اعتبار موجود است و این صندوق ها بیش از ۲ هزار نفر عضو دارند.
شکری با تاکید بر اینکه این صندوق ها بر پایه اعتماد بر روستایی ها راه اندازی شده است، گفت: برخی از این صندوق ها بالای ۱۵۰ نفر عضو دارند.

وی افزود: افزایش سرمایه صندوق ها از طریق مردم و چرخش موجودی باید در اولویت و برنامه صندوق ها قرار گیرد.
وی به کل طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در شهرستان اشاره کرد و گفت: برای کل طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در شهرستان تاکنون هشت میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و با پرداخت این میزان تسهیلات برای بیش از ۵۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =