۱۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۵
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83814896
۰ نفر

برچسب‌ها

سخنگوی وزارت خارجه چین بر اجرای دقیق برجام تاکید کرد

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین بار دیگر با انتقاد از «خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم و فشار بر ایران»، بر حفظ و اجرای دقیق برجام تاکیدکرد.

به گزارش ایرنا خانم "هوا چون اینگ" روز دوشنبه در نشست خبری روزانه خود در پکن افزود: ایالات متحده آمریکا باید از اقدامات نادرست خود دست کشیده ، مانع اجرای قراردادهای هسته ای سایر کشورها با ایران نشود و در این مسیر سنگ اندازی نکند و زمینه را برای تلاش های دیپلماتیک فراهم کند.

او با اشاره به اینکه چین از تقویت گفت و گو و همکاری بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمیحمایت می کند، گفت: پکن بر اساس اجماع قبلی،  به دنبال راه حل های مناسب برای حفاظت از برجام است و امیدواریم همه طرف ها بتوانند از تلاش های دیپلماتیک صورت گرفته در این زمینه پشتیبانی کنند و تلاش بیشتری برای کمک به سهولت اوضاع انجام دهند نه باعث تشدید درگیری ها شوند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین با اشاره به اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی می تواند «موضع عینی و منصفانه را در مورد برجام حفظ کرده و به طور صحیح مسائل مربوط را اداره کند»، گفت: در مورد مساله هسته ای ایران، موضع چین حفظ توافق جامع، حمایت از چند جانبه گرایی، حفظ صلح و ثبات در خاورمیانه و نظم بین المللی بر اساس قوانین بین المللی است.

خانم هوا ادامه داد: چین مایل است به همکاری نزدیک با طرف های ذیربط ادامه دهد تا تلاش های بی وقفه در پیشبرد حل سیاسی و دیپلماتیک موضوع هسته ای ایران انجام شود.

وی تصریح کرد: چین امیدوار است آمریکا با دقت به صدای جامعه جهانی گوش کرده و کارهای بیشتری برای کمک به خلع سلاح هسته ای بین المللی و سیستم منع گسترش سلاح های هسته ای انجام دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =