فرامرزیان: رسالت اصلی وزارت ورزش وجوانان  توسعه ورزش همگانی است

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان گفت: هدف اصلی این وزارتخانه توسعه ورزش همگانی است و بخشی از اعتبارات تخصیصی حوزه قهرمانی برای ورزش همگانی هزینه می‌شود.

ژاله فرامرزیان، در جلسه شورای عالی ورزش همگانی کشور که با حضور مسعود سلطانی‌فر برگزار شد به اهمیت موضوع ورزش همگانی اشاره کرد. وی در این باره اظهار داشت: نهادها و ارگان‌های مختلفی در شبکه ورزش همگانی فعالیت می‌کنند ولی هنوز این شبکه شناسنامه ندارد و اعضای آن مشخص نیست.

فرامرزیان تاکید کرد: با کمک معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی و با هدف تدوین برنامه مرتبط، به شناسایی ذی‌نفعان ورزش همگانی و  شناسنامه‌دار کردن این شبکه می‌پردازیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع  در ادامه نکاتی را در خصوص ظرفیت‌های قانونی و مدل هم‌افزایی در توسعه ورزش همگانی  مطرح کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: هر کدام از دستگاه‌ها در سرفصل‌های اعتباری خود موضوعی در حوزه ورزش و سلامت دارند ، اما وقتی جزییات  این سرفصل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم، به این نتیجه می‌رسیم که هزینه‌ها صرف بخش‌های درمانی شده است.

فرامرزیان در خصوص  هم‌افزایی ارگان‌ها با معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی پیشنهاد داد در سرفصل‌های مدیریت هزینه‌کرد، با پیش بینی بخشی برای توسعه ورزش همگانی، می‌توان مدلی برای سلامت جامعه تهیه و تدوین کرد.

وی با اشاره به تبصره ۲ مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: پیشنهادی در خصوص تخصیص منابع و اعتبارات حوزه ورزش در دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط ارائه شد که متاسفانه به دلیل نگاه جزیره‌ای در دستگاه‌ها عملیاتی نشد. البته بند "چ" ماده ۹ برنامه ششم توسعه عملا این اتفاق را ممکن کرده است .

فرامرزیان تاکید کرد: ما می‌توانیم  این مدل را به گونه‌ای طراحی کنیم  که  پرداختی‌های ورزشی بنگاه‌های اقتصادی  به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی آنها لحاظ شود.

وی همچنین درباره صدور مجوز بهره‌برداری اماکن ورزشی گفت: امکان صدور مجوز و  بهره‌برداری توسط هیات‌های ورزشی فراهم شده است و چنانچه بسیج هم چنین  تقاضایی دارد می‌تواند با ادارات کل تعامل کند.

فرامرزیان در پایان تصریح کرد: همه اهداف بخش ورزش مشترک است و با تمرکز می‌توان طبق تفاهم‌نامه‌های مشترک کارها را عملیاتی کرد.  هدف اصلی وزارت ورزش و جوانان توسعه ورزش همگانی است، حتی در حوزه قهرمانی نیز بخشی از اعتبارات برای توسعه ورزش همگانی در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =