۱۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۳
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 83814856
۰ نفر

برچسب‌ها

۹ مرکز خرید گندم از کشاورزان شاهرود آماده شد

شاهرود-ایرنا- فرماندار شاهرود گفت: ۹ مرکز در شهرستان، با آغاز برداشت گندم از حدود سه هزار هکتار زمین کشاورزی در شاهرود، برای خرید این محصول راهبردی کشاورزان آماده است.

نادر فخری عصر دوشنبه در نشست خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی شهرستان شاهرود در محل فرمانداری، با اشاره به پیش بینی  برداشت ۱۲ هزار تن گندم در شاهرود، اظهار داشت: جهادکشاورزی با تشکیل کمیته ای برای همه ۹ مرکز خرید بازرس تعیین کند که به صورت روزانه در دو نوبت صبح و عصر بر این مراکز نظارت کنند.
وی بر ضرورت استفاده از کمباین های استاندارد و بدون نقص فنی تأکید کرد و افزود: برای باسکول ها نیز سازوکار نظارتی وجود داشته باشد تا مشخص شود بازرسان چند بار آن ها را آزمایش کردند و چه ایراداتی از آن ها گرفتند تا دوباره تکرار نشود.
معاون استاندار سمنان اضافه کرد: جهاد کشاورزی کمیته ای نیز برای قیمت گذاری خدمات کمباین ها تشکیل دهد تا قیمت ها به گونه ای باشد که کشاورز و صاحب کمباین هیچ کدام دچار ضرر نشوند.
فخری ادامه داد: نرخ حمل و نقل گندم نیز با حضور دستگاه متولی و نمایندگان کامیون داران و کشاورزان قیمت گذاری شود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان نیز در این نشست با اشاره به آغاز برداشت گندم از ۱۳ خرداد در مناطق غرب استان، ابراز کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی برداشت و خرید گندم به تدریج از غرب به شرق استان انجام می شود.
محمدباقر منوچهری با بیان اینکه سال گذشته شاهرود ۲۲.۳۲ درصد از تولید گندم استان را به خود اختصاص داد، یادآور شد: پارسال ۱۸ هزار و ۸۲۶ تن گندم در قالب یکهزار و ۵۹۶ محموله از شهرستان شاهرود خریداری شد.
وی با اشاره به قیمت ۱۷ هزار ریالی هر کیلوگرم گندم در سال ۹۸ ، افزود: امسال با پیگیری های کشاورزان و نظر مساعد دولت این نرخ به ۲۵ هزار ریال برای هر کیلوگرم افزایش یافت.

در شهرستان شاهرود حدود سه هزار هکتار زمین به صورت دیم و آبی زیرکشت گندم رفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =