سیاستمدار پاکستانی: تبعیض نژادی، به رسوایی آمریکا در جهان افزوده است

اسلام‌آباد - ایرنا - رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان گفت: خروش میلیونی در آمریکا در محکومیت تبعیض نژادی نه تنها ستون‌های این کشور را به لرزه درآورده است بلکه هیمنه پوشالی سردمداران آمریکایی را درهم شکسته و با دیگر منجر به رسوایی حاکمیت این کشور نزد جهان شده است.

علامه «راجا ناصر عباس جعفری» روز دوشنبه در واکنش به ادامه تظاهرات گسترده در آمریکا پس از سپردی شدن ۱۴ روز از قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست پلیس سفید پوست شهر مینیاپولیس این کشور، اظهار داشت: دونالد ترامپ جنجالی‌ترین رئیس جمهوری است که آمریکایی‌ها آن را تجربه می‌کنند، شخصی که به جای عقل، احساسات افراط گرایانه را درپیش گرفته که تبعات سنگینی بر امنیت جهانی دارد. 

وی تاکید کرد: دست‌های ناپاک آمریکایی‌ها به خون ملت‌های مظلوم در یمن، عراق، سوریه، فلسطین و افغانستان آلوده است و آنان حتی با ترور سردار سرافراز اسلام شهید قاسم سلیمانی مرتکب قبیح‌ترین اقدام شدند و اکنون این طبیعت است که انتقام این اعمال ظالمانه و ضدبشری را از سردمداران آمریکایی می‌گیرد. 

علامه جعفری تاکید کرد: ریشه قدرت‌های استکباری و نظام خودکامه درحال از بین رفتن است و به زودی ستون‌های آن فروکش خواهد کرد. برخی از کشورهای جهان که آمریکا را قدرت بزرگ می‌دانند امروز شاهد این وضعیت هستند که آمریکایی‌ها در کنترل معترضان و عصبانیت مردم خود در برابر تبعیض نژادی درمانده شده‌اند. 

وی گفت: پس از بازی سیاسی ترامپ با ویروس کرونا اکنون قتل جورج فلوید و افزایش خشونت‌ها درپی چالش تبعیض نژادی در آمریکا، این کشور را در مسیر نابودی قرار داده است. 

این سیاستمدار پاکستانی تاکید کرد: رسوایی این روزهای آمریکا، این کشور را در نزد جامعه جهانی بی‌آبرو کرده و سردمداران آمریکایی خود را از نگاه دنیا پنها می‌کنند. 

علامه جعفری دخالت آمریکا در امور کشورهای اسلامی را دلیل اصلی چالش‌های پیش رو عالم اسلام و مسلمانان دانست و افزود: تظاهرات بی‌سابقه، اغتشاش و خشونت‌های اخیر در آمریکا ثابت کرد که قدرت این کشور مانند همیشه پوچ و پوشالی است. 

اعتراض‌ها به قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست چهل و شش ساله آمریکایی توسط  «درک شووین»  (Derek Chauvin,) پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا وارد چهاردهمین روز خود شده و رسانه‌های آمریکایی، گستردگی این اعتراض‌ها را با تظاهراتی مقایسه می‌کنند که در سال ۱۹۶۸ در پی ترور «مارتین لوترکینگ» رخ داد. 

واکنش‌های خشم‌آلود به قتل فلوید ترامپ را با یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های ریاست جمهوری‌اش مواجه کرده است. 

او خواستار سرکوب اعتراضات شده بود بطوریکه شبکه تلویزیونی سی ان ان دیروز فاش کرد که رییس جمهوری آمریکا خواستار استقرار ۱۰ هزار نیروی ارتش در شهرهای مختلف این کشور برای سرکوب اعتراض‌ها بوده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =