رقیب صنف نیستیم

تهران - ایرنا - معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر پویایی صنوف، تصریح کرد: به هیچ وجه رقیب صنف نیستیم بلکه موافق تعامل سازنده با آنها هستیم.

محسن جوادی روز دوشنبه درمراسم مراسم تکریم ومعارفه مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که یکی از اولویت مشاور اجرایی معاونت باید پویا کردن صنف باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور باید در مسیر فعالیت‏های گذشته قدم برداریم و هم‎افزایی را افزایش دهیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به خدمات و فعالیت‎های ایوب دهقانکار در معاونت امور فرهنگی، گفت:  وقت بسیاری در این سمت گذاشت و به مشورت‎های اهل فن نیز توجه داشت و تعامل خوبی با صنف برقرار کرد. البته، حالا در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با وی همکاری خواهیم داشت و امیدوارم هرجا که هستند خداوند به وی توفیقات روزافزون عطا کند.

جوادی همچنین با قدردانی ازعلیرضا اسماعیلی برای پذیرش سمت مشاور اجرایی معاونت فرهنگی گفت: وی تجربه خوبی در فعالیت‎های فرهنگی داخل و خارج از کشوردارند و در کارنامه وی تجربه کارهای نمایشگاهی نیز دیده می‎شود. اینها مزایای بسیار خوب هستند و از همه مهمتر حسن سلوک و تعامل وی است.

جوادی ابراز امیدواری کرد: این ویژگی‎ها منشاء خوبی برای فعالیت‏‎های فرهنگی در معاونت امور فرهنگی باشد.

در ادامه مراسم ایوب دهقانکار نیز با اشاره به فعالیت‎هایش در معاونت امور فرهنگی گفت: در حوزه چابک‌سازی نمایشگاه کتاب تهران توانستیم تعداد کمیته‎ها را کاهش دهیم و تعداد مجریان اجرایی نمایشگاه کتاب را به کمتر از نصف برسانیم. در حوزه هوشمندسازی طرح ساماندهی یارانه نشر اجرا شد.

وی ادامه داد: در حوزه تعامل با صنوف از نظرات مشورتی صنف‌ها کمک گرفته شد. همچنین با برگزاری جشنواره‏‌هایی مثل جشنواره فیروزه تلاش کردیم تا به دیگر کالاهای فرهنگی که کتاب نیستند توجه کنیم. همچنین در بحث توزیع کاغذ به ناشران، ساز و کاری را طرح کردیم و جلساتی برای این منظور برگزار شد. خرید کتاب از ناشران با شفافیت بیشتری انجام شد تا یکی از منویات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شفاف‎سازی فعالیت‎ها اجرا شود.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: مطمئنا این کارها همه با همکاری و همدلی همکاران و دیگر مدیران در معاونت امور فرهنگی میسر شده است.

 همچنین علیرضا اسماعیلی نیز در این مراسم با اشاره به تقویت بخش خصوصی گفت: باید به این بخش توجه بیشتری شود تا بتوان زیرساخت‎های لازم را برای فعالیت این بخش فراهم کرد. همچنین همگی باید تلاش کنیم تا در سال جهش تولید از تولید محصولات بومی در حوزه فرهنگ حمایت کنیم و آنها را به بازارهای بین‎المللی صادرات کنیم.

 اسماعیلی گفت: به نظرم جایگاه کالاهای ایرانی بالاتر از این حرف هاست و باید با همکاری صنف به جایگاه واقعی دست یابیم. همچنین در این مسیر باید به آموزش کارمندان برای مواجهه با شرایط جدید توجه داشته باشیم.

 وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: بی تعارف دوران سختی را در پیش خواهیم داشت اما مایوس و ناامید نیستیم و تلاش خواهیم کرد تا فعالیت‏های فرهنگی ادامه یابند.

 همچنین هومان حسن‎پور؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‏‎فروشان تهران نیز در این مراسم از زحمات آقای دهقانکار تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد که آقای اسماعیلی در مسئولیت جدید ادامه‎دهنده مسیر گذشته باشد.

 غلامرضا شجاع مدیر عامل شرکت تعاونی لیتوگرافان نیز در این جلسه از زحمات آقای دهقانکار قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد که تجربیات بین‎المللی آقای اسماعیلی در پیشبرد فعالیت‎های معاونت فرهنگی یاریگر باشد.

 بهمن پورمند رئیس هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‎داران تهران نیز در این جلسه با اشاره به گسترده بودن فعالیت‎های چاپی از ضرورت توجه به این بخش و اهدای تسهیلات به چاپخانه‎دارن سخن گفت.

در ادامه این مراسم محمدمهدی احمدی مدیر کل حوزه وزارتی نیز با اشاره به ویژگی‎های معاونت امور فرهنگی در مجموعه فعالیت‎های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از اقدامات آقای دهقانکار تشکر می‏‌کنم. فردی مودب و پر تلاش است و مطمئنم که در مسئولیت جدید نیز موفق خواهند بود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =