۱۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۶
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83814692
۰ نفر

برچسب‌ها

یک بیمارستان در لیبی هدف حمله پهپادی قرار گرفت

تهران -ایرنا- روزنامه القدس العربی روز دوشنبه نوشت، پهپاد اماراتی وابسته به نیروهای ژنرال خلیفه حفتر امروز یک بیمارستان صحرایی را در جنوب شهر مصراته در لیبی هدف قرار دادند.

این روزنامه که از لندن منتشر می شود در پایگاه خبری خود با اعلام این خبر به نقل از ارتش لیبی وابسته به دولت وفاق ملی در حساب کاربری موسوم به عملیات «آتشفشان خشم» در فیس‌بوک افزود : این حمله در ادامه اقدامات جنایتکارانه شبه ‌نظامیان حفتر در هدف قرار دادن تیم امدادرسانی و پرنسل پزشکی انجام شده است.

طبق این گزارش، پهپاد اماراتی یک بیمارستان میدانی در منطقه «ابوقرین» در ۱۱۵ کیلومتری جنوب مصراته را هدف قرار داد که خسارت‌های مادی به بیمارستان و آمبولانس‌های آن وارد شد.

طی دو روز گذشته، ‌ ارتش لیبی وابسته به دولت وفاق ملی چند منطقه را در جنوب شهر سرت از کنترل نیروهای حفتر خارج کرد.

در همین راستا، نیروهای دولت وفاق لیبی روز گذشته از سرنگونی یک فروند پهپاد اماراتی خبر دادند.

ارتش لیبی روز شنبه عملیاتی را برای آزادسازی شهرها و شهرک‌های شرق و مرکز لیبی از جمله سرت و الجفره از دست نیروهای خلیفه حفتر آغاز کرده است.

شبه‌ نظامیان وابسته به حفتر نیز طی هفته‌های اخیر با از دست دادن بسیاری از مواضع خود متحمل شکست‌های سنگینی از ارتش لیبی به خصوص در اطراف فرودگاه طرابلس شدند.  

حفتر از ۴آوریل ۲۰۱۹ با حمایت برخی از کشورهای غربی و عربی حمله گسترده‌ای را برای اشغال طرابلس پایتخت آغاز کرد که تاکنون ناکام مانده است.

حملات میدانی در لیبی در حالی ادامه دارد که طی هفته گذشته و هفته جاری به دنبال اوجگیری درگیری‌ها در لیبی برخی طرف ها از جمله مصر و عربستان حامیان حفتر بار دیگر برای برقراری توافق صلح و آتش بس در لیبی وارد عمل شدند.

در همین راستا، ‌ عبدالفتاح السیسی رئیس‌ جمهوری مصر روز شنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹ در دیدار با ژنرال خلیفه حفتر در قاهره، از ابتکار عمل جدیدی برای برقراری آتش‌بس در لیبی و پایان دادن به بحران این کشور با عنوان سند قاهره خبر داد.

بر اساس آخرین گزارش‌ها، اکنون امارات متحده عربی، عربستان، مصر، فرانسه و روسیه از ارتش حفتر و دولت شرق لیبی حمایت می‌کنند؛ در حالی که ترکیه، قطر، الجزایر، ایتالیا و اتحادیه اروپا حامی دولت فایز السراج هستند که در غرب این کشور مستقر و از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است و آنکارا نیز در هفته‌های گذشته نیروهایی را نیز با خارج کردن از ادلب در سوریه و ارایه آموزش‌های لازم نظامی در خاک ترکیه به لیبی گسیل داشته است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =