پایان سوء‌استفاده از خدمات ارزش‌افزوده با اجرای الحاقیه VAS

تهران- ایرنا- معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: اپراتورهای تلفن همراه از امروز ملزم هستند الحاقیه مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره ضوابط ارایه و استفاده از خدمات ارزش‌افزوده (VAS) را اجرا کنند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، «مجید حقی» با اشاره به اینکه این مصوبه در آخرین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال ۹۸ تصویب شده است، افزود: با توجه به وجود برخی چالش‌ها در ارایه خدمات ارزش‌افزوده، این موضوع با هدف حمایت از حقوق مصرف‌کننده تصویب شده است.
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه کرد: با اجرای این مصوبه از سوی اپراتورهای تلفن همراه، سوء‌استفاده و کلاهبرداری از طریق خدمات ارزش‌افزوده پایان یافته و خدمات ارزش افزوده به‌طور شفاف و قابل نظارت در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.
حقی در مورد شرایط و هزینه‌های عضویت، روش‌های استعلام وضعیت عضویت و یا لغو آن افزود: در این مصوبه موضوع اعتبار خدمات ارزش‌افزوده پیش‌بینی شده است که براساس آن مشترک می‌تواند بسته خدمات ارزش‌افزوده را با قیمت مشخصی خریداری کند و اپراتورها نیز صرفاً به مشترک اجازه می‌دهند خدمات ارزش‌افزوده را تا سقف اعتبار تعیین شده فعال کند.
معاون پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری تصریح کرد: هرگونه مبلغی که بابت خدمات ارزش افزوده از مشترکان تلفن ثابت و یا تلفن همراه دائمی یا اعتباری کسر می‌شود باید از محل اعتبار تعیین شده باشد.
وی تاکید کرد: دارندگان پروانه هم موظف هستند پس از دریافت درخواست خدمات ارزش‌افزوده از سوی مشترک، شرح خدمات، هزینه و زمان استفاده از آن را به مشترک اطلاع داده و حداکثر تا سقف اعتبار خدمات ارزش‌افزوده مشترک، خدمت درخواستی را برای وی فعال کنند.
حقی با اشاره به اینکه هرگونه تمدید یا فعال‌سازی مجدد اعتبار خدمات ارزش‌افزوده باید پس از درخواست مجدد از سوی مشترک انجام شود، افزود: دارنده پروانه موظف است پس از پایان اعتبار خدمات ارزش‌افزوده، پیامکی مبنی بر پایان اعتبار این خدمات برای مشترک ارسال کند و برای مشترکین تلفن ثابت و همراه دائمی به صورت جداگانه صورتحساب صادر کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =