مسابقات شمشیربازی زون آسیا فروردین ماه برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- تاریخ برگزاری مسابقات جام جهانی شمشیربازی زون آسیا مشخص شد و نمایندگان ایران باید فروردین‌ماه سال آینده به مصاف رقیبان بروند.

شیوع و فراگیری ویروس کرونا در ایران و سطح جهان موجب تعویق بسیاری از رشته‌های ورزشی شد. در رشته شمشیر بازی نیز جام جهانی این رشته در چند مرحله  برگزار نشد. ۶ مرحله از این مسابقات شامل یک مرحله سابر زنان، یک مرحله سابر مردان،  یک مرحله اپه زنان، یک مرحله اپه مردان، یک مرحله فلوره زنان و یک مرحله فلوره مردان هنوز برگزار نشده است.

قرار است این مسابقات از این مسابقات از ۲۶ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ برگزار شود. همچنین مسابقات زون آسیا بعد از مسابقات جام جهانی این رشته برگزار خواهد شد. ایران در رقابت‌های سابر،اپه و فلوره زنان و فلوره و اپه مردان شانس کسب سهمیه دارد و در این بخش‌ها نمایندگان خود را اعزام‌ خواهند کرد.

البته ایران در سابر مردان سهمیه خود را به طور کامل کسب کرده و در مسابقات زون آسیا حضور نخواهد داشت.

کره جنوبی، ایتالیا، مجارستان و آلمان به عنوان ۴ تیم اول رنکینگ و ایران، مصر و آمریکا به عنوان تیم‌های اول قاره آسیا، آفریقا و آمریکا سهمیه خود را در بخش تیمی نهایی کردند.

از اتفات مهم گزینشی المپیک رقابت فرانسه و روسیه به عنوان ۲ مدعی شمشیربازی است که یکی از این ۲ تیم حذف و در توکیو حضور ندارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =