پدافند غیرعامل کاشان نیازمند تفکر نوین و اقدام مطلوب است

کاشان- ایرنا- فرماندار ویژه کاشان گفت: برای طرح‌های پدافند غیرعامل به یک تفکر نوین، شجاعت و از همه مهم‌تر اقدام مطلوب نیاز داریم تا ما را در برابر تهدیدهای احتمالی آماده و ایمن کند.

علی‌اکبر مرتضایی روز دوشنبه در نشست توجیهی طرح پدافند غیرعامل شهرستان کاشان، از اجرای اصول پدافند غیرعامل در دستگاه‌های اجرایی به عنوان یک تکلیف یاد کرد و افزود: وظیفه‌های ابلاغ شده در مورد این موضوع و اهمیت آن در حفاظت از دارایی‌های عمومی حکم می‌کند که این مهم همیشه در راس برنامه‌ریزی‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و تامین اعتبارها قرار گیرد.

وی با اشاره به جایگاه مهم کاشان در امنیت منطقه بیان کرد: این شهرستان بزرگ با تهدیدهای گوناگونی در حوزه‌های مختلف روبه‌رو است که می‌طلبد با تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل و اجرای دقیق آن، ضمن ایجاد آمادگی پیش از بحران، از میزان خسارت‌ها در زمان وقوع حادثه‌ها کاسته شود.

فرماندار ویژه کاشان تاکید کرد: هماهنگی بین دستگاهی و آمادگی مقابله با بحران‌ها با امکانات و به‌روز رسانی دانش، امکانات و تجهیزات از سوی دستگاه‌های اجرایی در بحث پدافند غیرعامل در اولویت قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: مسوولان وظیفه شرعی و قانونی دارند که برای حفظ اموال عمومی با بهره‌گیری از امکانات موجود در اجرای اصول پدافند غیرعامل با اولویت‌بندی، با وجود وضعیت حساس کاشان و تحریم‌های ناجوانمردانه جاری اقدام جدی انجام دهند.

مرتضایی یادآور شد: پدافند غیرعامل مجموع اقدام‌های دفاعی غیرمسلحانه که موجب افزایش قدرت بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدها و اقدام‌های خصمانه احتمالی را شامل می‌شود.

شهرستان کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =