سمنان میزبان جشنواره ملی هنرهای جدید با محوریت معارف رضوی شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: میزبانی برگزاری جشنواره ملی هنرهای جدید با محوریت معارف رضوی و با عنوان آهوان به استان سمنان واگذار شد.

فرشید فلاح روز دوشنبه در نشست ستاد سیاستگذاری و اتاق فکر این جشنواره در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود: طرح برگزاری این جشنواره به بنیاد بین المللی امام رضا (ع) ارائه شد و مورد تایید این بنیاد قرار گرفت.

وی با اشاره به سیاست بنیاد بین المللی امام رضا (ع) مبنی بر اینکه جشنواره های فرهنگی هنری رضوی باید دارای تنوع، نوآور و خلاقانه باشد اظهار داشت: بر اساس این سیاست، برنامه برگزاری جشنواره ملی هنرهای جدید با محوریت معارف رضوی طراحی و به بنیاد مذکور ارائه و مورد تایید قرار گرفت.

فلاح با تاکید بر اینکه در طراحی این جشنواره به دنبال تولید محتوا متناسب با فضای مجازی هستیم تاکید کرد: برگزار کنندگان این جشنواره به دنبال تولید محتوا درابعاد دینی و معارفی با تاکیه بر معارف رضوی هستند تا از طریق فضای مجازی فرهنگ رضوی در جامعه توسعه و ترویج یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان که به عنوان دبیر این جشنواره نیز منصوب شده است و فعالیت دارد دراین نشست چارت این جشنواره و مسوولان و اعضای هر بخش را معرفی کرد.

در نشست ستاد سیاست گذاری و اتاق فکر جشنواره ملی هنرهای جدید با محوریت معارف رضوی، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، تدوین کنندگان فراخوان و نیز سایر اعضا به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص این جشنواره و اهداف و برنامه های آن پرداختند.

در این نشست با اشاره به گستردگی رشته ها و شاخه های هنرهای جدید که مشتمل بر ۱۲ عنوان است با رای گیری و کسب نظرات اعضا برگزاری این جشنواره امسال در سه رشته چیدمان و آثار محیطی، پرفورمنس و هنرهای تجسمی و هنرهای دیجیتال برای برگزاری در سالجاری تصویب شد.

همچنین در خصوص انتخاب اعضای کمیته علمی و اعضای هیات داوران بحث و تبادل نظر شد.

سمنان در سالهای گذشته میزبان جشنواره ملی داستانهای رضوی و نیز خاطرات و سفرنامه رضوی بود که دربخش داستان های رضوی موفق به برگزاری ۱۴ دوره از این جشنواره شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha