سمنان میزبان جشنواره ملی هنرهای جدید با محوریت معارف رضوی شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: میزبانی برگزاری جشنواره ملی هنرهای جدید با محوریت معارف رضوی و با عنوان آهوان به استان سمنان واگذار شد.

فرشید فلاح روز دوشنبه در نشست ستاد سیاستگذاری و اتاق فکر این جشنواره در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود: طرح برگزاری این جشنواره به بنیاد بین المللی امام رضا (ع) ارائه شد و مورد تایید این بنیاد قرار گرفت.

وی با اشاره به سیاست بنیاد بین المللی امام رضا (ع) مبنی بر اینکه جشنواره های فرهنگی هنری رضوی باید دارای تنوع، نوآور و خلاقانه باشد اظهار داشت: بر اساس این سیاست، برنامه برگزاری جشنواره ملی هنرهای جدید با محوریت معارف رضوی طراحی و به بنیاد مذکور ارائه و مورد تایید قرار گرفت.

فلاح با تاکید بر اینکه در طراحی این جشنواره به دنبال تولید محتوا متناسب با فضای مجازی هستیم تاکید کرد: برگزار کنندگان این جشنواره به دنبال تولید محتوا درابعاد دینی و معارفی با تاکیه بر معارف رضوی هستند تا از طریق فضای مجازی فرهنگ رضوی در جامعه توسعه و ترویج یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان که به عنوان دبیر این جشنواره نیز منصوب شده است و فعالیت دارد دراین نشست چارت این جشنواره و مسوولان و اعضای هر بخش را معرفی کرد.

در نشست ستاد سیاست گذاری و اتاق فکر جشنواره ملی هنرهای جدید با محوریت معارف رضوی، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، تدوین کنندگان فراخوان و نیز سایر اعضا به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص این جشنواره و اهداف و برنامه های آن پرداختند.

در این نشست با اشاره به گستردگی رشته ها و شاخه های هنرهای جدید که مشتمل بر ۱۲ عنوان است با رای گیری و کسب نظرات اعضا برگزاری این جشنواره امسال در سه رشته چیدمان و آثار محیطی، پرفورمنس و هنرهای تجسمی و هنرهای دیجیتال برای برگزاری در سالجاری تصویب شد.

همچنین در خصوص انتخاب اعضای کمیته علمی و اعضای هیات داوران بحث و تبادل نظر شد.

سمنان در سالهای گذشته میزبان جشنواره ملی داستانهای رضوی و نیز خاطرات و سفرنامه رضوی بود که دربخش داستان های رضوی موفق به برگزاری ۱۴ دوره از این جشنواره شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =