رییس دانشگاه پزشکی مشهد: خراسان رضوی در مهار کرونا نمره ۲۰ گرفت

مشهد- ایرنا- رییس قرارگاه مقابله با بیماری کرونا در خراسان رضوی گفت: این استان در مدیریت و کنترل کرونا نمره ۲۰ گرفته و این موفقیت حاصل تلاش جمعی، همکاری و همدلی تمامی مسوولان استان بوده است.

دکتر محمدحسین بحرینی روز دوشنبه در نشست مدیران پرستاری بیمارستانهای مشهد افزود: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر اخیر خود به مشهد به عملکرد استان خراسان رضوی در مدیریت و کنترل کرونا نمره ۲۰ داد و از اقدامات انجام شده در این زمینه قدردانی کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: دستاورد کنترل کرونا در خراسان رضوی با حمایت و همکاری استاندار این استان، شهردار مشهد، تولیت آستان قدس رضوی، فرماندهان نظامی و انتظامی، سازمان نظام پزشکی، بسیج جامعه پزشکی، سازمان‌های مردم نهاد و کادر پزشکی و درمانی استان حاصل شده است.
وی کادر پزشکی و پرستاری را برخوردار ارزش و اعتباری والا در جامعه توصیف و بیان کرد: مهار بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا با تلاش شبانه‌روزی کادر پزشکی حاصل شده که حفظ آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.
دکتر بحرینی افزود: اغلب کارکنان این دانشگاه و حتی کارکنان دولت با مشکلات معیشتی روبرو هستند و درآمد متناسب با زحماتی که متحمل می‌شوند ندارند و این در حالی است که بخشی از تامین نیازهای آنان از حیطه مسوولیت این دانشگاه خارج است و مسایل مرتبط با این دانشگاه به طور قطع پیگیری خواهد شد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست گفت: با  تلاش مسوولان استان بهترین عملکرد در حوزه مدیریت و کنترل بیماری کرونا انجام شد و بر اساس آمارها میزان آلودگی تیم‌های پرستاری در این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها کمتر بود و به لطف خداوند تاکنون مورد فوتی در این زمینه نداشته‌ایم.

دکتر امیررضا صالح مقدم از اعزام ۱۰ نفر از پرستاران ماهر و با تجربه دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اهواز برای کمک به تیم پرستاری استان خوزستان در درمان و کنترل کرونا خبر داد.

در این نشست ضمن قدردانی از خدمات "محمد حسن عزتی" مدیر پیشین پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، "امیر رضا صالح مقدم" به عنوان مدیر جدید این حوزه معرفی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =