۱۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۱
کد خبرنگار: 3056
کد خبر: 83814539
۰ نفر

برچسب‌ها

ردپای «علی دایی» در بهترین روز اسطوره برزیل

تهران- ایرنا- «علی دایی» عکسی از لحظه اهدای جایزه بهترین بازیکن فوتسال جهان در سال ۲۰۰۴ به فالکائو را در فضای مجازی منتشر کرد.

فالکائو اسطوره فوتسال برزیل توانسته است در سال‌های ۲۰۰۴، ۲۰۰۶، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ عنوان بهترین بازیکن فوتسال جهان را کسب کند. در مراسم بهترین‌های فیفا در سال ۲۰۰۴، علی دایی جایزه بهترین بازیکن مرد فوتسال جهان را به فالکائو اهدا کرد. 

دایی با انتشار عکس لحظه اهدای جایزه به فالکائو در فضای مجازی، از آن روز یاد کرد. بی‌شک بهترین لحظه فوتسالی فالکائو، کسب این جایزه است که توسط آقای گل دنیا صورت گرفته است.

البته فالکائو بار دیگر در سال 2016 نیز توسط ایرانی‌ها مورد تکریم قرار گرفت. او با تیم ملی فوتسال برزیل در جام‌جهانی ۲۰۱۶ مقابل ایران قرار گرفت و پس از باخت تیم خود از فوتسال خداحافظی کرد و در پایان این مسابقه، فالکائو بزرگترین ستاره فوتسال جهان که قصد داشت با کسب یک جام قهرمانی دیگر از دنیای فوتسال خداحافظی کند، بازنشستگی خود را اعلام کرد و بازیکنان تیم ملی ایران برای بزرگداشت او، وی را روی دست به هوا پرتاب کردند. این حرکت تیم ایران باعث تمجید فیفا شد و فدراسیون بین‌المللی فوتبال با انتشار عکسی از این حرکت بازیکنان ایران نوشت: «ایرانی‌ها می‌توانستند به رختکن رفته و برد بزرگشان مقابل برزیل را جشن بگیرند ولی ایستادند تا خداحافظی یک افسانه را گرامی بدارند».

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =