مشترکین صنعتی قم با کاهش مصرف در ساعات اوج پاداش دریافت می‌کنند

قم- ایرنا- مدیر دفتر مصرف شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: مشترکین صنعتی که نسبت به کاهش پیک‌بار در ساعات اوج مصرف اقدام نمایند، پاداش دریافت می‌کنند.

داود سلیمانیان روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این طرح از ۱۷ خردادماه آغاز ‌شده و تا پایان مردادماه امسال ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در این طرح از صاحبان واحدهای صنعتی درخواست می‌شود مصرف خود را از ساعت ۱۳ تا ۱۷ کاهش دهند تا از خاموشی‌های اضطراری و ناخواسته در استان جلوگیری شود.

به گفته وی،‌ پاداش این صنایع به میزان اختلاف مصرف در ساعات اوج بار نسبت به مصرف یک ماه گذشته این شرکت‌ها بستگی داشته و از طریق نرم‌افزار سامانه مدیریت پیک‌بار کشور محاسبه می‌شود.

سلیمانیان بیان کرد: تاکنون یک هزار و ۳۰۰ تَن از صاحبان صنایع اقدام به عقد تفاهم‌نامه با شرکت توزیع نیروی برق استان نموده‌اند تا در ساعات اوج مصرف، نسبت به کاهش مصرف برق اقدام نمایند.

وی با اشاره به این‌که سال گذشته بیش از ۴۱ میلیارد ریال تشویقی در قبوض مشترکین صنعتی اعمال شد، افزود: در صورت اعمال خاموشی اضطراری و عدم ثبت نام مشترکین، به آن ها پاداشی پرداخت نخواهد شد.

وی گفت: شرکت‌هایی که دارای دیزل ژنراتور برق هستند، در صورتی‌که شماره سریال ژنراتور را در اختیار شرکت برق قرار دهند، این شرکت نسبت به درخواست گازوییل به نرخ دولتی از شرکت نفت اقدام می‌کند.

مدیر دفتر مصرف شرکت توزیع نیروی برق قم افزود: از صاحبان صنایع بزرگ درخواست داریم نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت برق اقدام و به مفاد تفاهم‌نامه عمل کنند تا بتوانیم بدون خاموشی از پیک‌بار تابستان عبور کنیم.

در حال حاضر بیش از ۵۷۰ هزار مشترک برق در استان قم وجود دارد؛ ۱۳ درصد برق قم در بخش کشاورزی، ۲۸.۴ درصد در بخش صنعت، ۳۶.۵۵ درصد در بخش خانگی، ۱۰.۴ درصد در بخش عمومی، ۹.۷۸ درصد سایر مصارف و ۱.۸۳ در بخش روشنایی معابر مصرف می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =