طالبان: دور نخست گفت‌وگوی بین افغانستانی صلح در قطر برگزار می‌شود

کابل - ایرنا - شبکه طلوع نیوز افغانستان به نقل از منابع خبری گروه طالبان اعلام کرد که دور نخست گفت‌وگوی بین افغانستانی صلح در قطر برگزار خواهد شد.

این رسانه امروز دوشنبه به نقل از منابعی در گروه طالبان اعلام کرد که نخستین نشست بین افغانستانی صلح در قطر برگزار خواهد شد اما به زمان و جزئیات آن اشاره‌ای نکرده است.

پیش از این قطر، آلمان، ازبکستان و نروژ برای میزبانی از نخستین دور گفت‌وگوهای صلح بین افغانستانی اعلام آمادگی کرده بودند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که روز گذشته زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان و اسکات میلر فرمانده آمریکایی نظامیان خارجی با هیأت طالبان در قطر دیدار و گفت‌وگو کرده است.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر طالبان در قطر شب گذشته در توئیتی نوشت که ملاعبدالغنی برادر رییس این دفتر در باره سرعت آزادی زندانیان و آغاز مذاکرات بین افغانستانی صلح و دیگر موضوعات بحث و تبادل نظر کردند.

به گفته شاهین، در این دیدار «مطلق القحطانی» نماینده ویژه وزیر خارجه دولت قطر هم حضور داشته است.

رسانه‌های افغانستان امروز دوشنبه نوشتند که خلیل‌زاد و ژنرال میلر پس از دیدار با طالبان به پاکستان رفته و نشستی با فرمانده ارتش این کشور در اسلام آباد داشته‌اند.

این منابع افزودند که دوطرف در مورد همکاری‌های مشترک آمریکا و پاکستان در موضوعات مختلف از جمله روند صلح افغانستان، مهاجران افغان و معضل مرزی افغانستان و پاکستان، گفت‌وگو کرده‌اند.

براساس گزارش‌ها، دو طرف توافق کرده‌اند که به همکاری خود در راستای دستیابی به اهداف توافق شده ادامه دهند.

خلیل‌زاد قرار است پس از پایان سفر در اسلام آباد به کابل سفر کرده و با رهبران افغان در باره صلح گفت‌وگو کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار جهان