بازارچه مجازی فروش محصولات روستایی قزوین راه‌اندازی شد

قزوین - ایرنا - بازارچه مجازی و فروش آنلاین محصولات دامی، زراعی و باغی و صنایع دستی بانوان روستایی قزوین روز دوشنبه در مراسمی با حضور جمعی از مسوولان افتتاح و راه اندازی شد.

آئین رونمایی از فروشگاه مجازی و آنلاین فروش محصولات کشاورزی و صنایع دستی بانوان روستایی با حضور صدیقه ربیعی مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری قزوین، میثم حصاری معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان، مرتضی علیخانی مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری و جمعی از مسوولان در روستای هدف گردشگری الولک برگزار شد.

این بازارچه مجازی با هدف کمک به بازاریابی محصولات روستا و تولیدات زنان روستایی راه اندازی شده است.

صدیقه ربیعی مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین در این مراسم گفت: در حوزه زنان روستایی به ویژه در زمینه اشتغال پایدار خلاهایی دیده می شد ، در این راستا برای ایجاد اشتغال و حمایت از زنان و با توجه به اینکه قزوین قطب کشاورزی این طرح مورد حمایت قرار گرفت

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: با تولید ۸۰ درصد صنایع دستی توسط زنان روستایی نقش بانوان در اقتصاد بسیار تعیین کننده است

ربیعی اظهارداشت: زنان روستایی نقش بسزایی در بهبود رونق تولید، ارتقاء امنیت غذایی، توسعه روستایی، بهبود وضعیت کشاورزی و در نهایت توسعه پایدار کشور دارند

ربیعی گفت: بازنگری در رویکرد سنتی و توجه به روش های نوین در اشتغال بانوان روستایی ضروری است و با توجه به ظرفیت های مختلف استان در بخش کشاورزی و محصولات باغی می توان به توسعه اشتغال پایدار بیشتر کمک کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین یادآورشد: با ایجاد زیرساختهای مناسب و حمایت های لازم از ظرفیت های زنان روستایی، می توان تحولی بزرگی در حوزه اشتغال این گروه که نیمی از نیروی انسانی فعال در مناطق روستایی است ایجاد کرد.  

ربیعی گفت:ایجاد و توسعه چنین اشتغال هایی زمینه مهاجرت معکوس را فراهم می کند و در این راستا واسطه ها از میان برداشته شده و و می توان در سطح استان و فرا استانی محصولات خود را به فروش برسانند

مدیرعامل شرکت تعاونی دهکده راه سبز کاسپین نیز در این مراسم گفت: راه اندازی این فروشگاه مجازی به ابتکار این شرکت بوده و با هدف توسعه کسب و کارهای روستایی و حمایت از بانوان روستایی هنرمند و شاغل در عرصه صنایع دستی بوده است.

مریم وزین افزود: اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری، اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات قزوین و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اجرای این طرح به ما کمک کرده و همراهی داشته اند.

این کارآفرین حوزه بانوان گفت: در قالب این طرح محصولات کشاورزی و صنایع دستی تولید شده از سوی بانوان روستایی قزوین از طریق فضای مجازی معرفی و به فروش می رسد.

وی اظهار داشت: فروش مجازی محصولات یاد شده را به داخل کشور منحصر و محدود نکرده ایم و به دنبال بازاریابی خارجی و صادرات آنها به کشورهای همسایه از جمله ارمنستان و ترکیه نیز هستیم.

وزین با بیان اینکه فروشگاه مجازی این تعاونی دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت است، افزود: تلاش داریم تا همه محصولات روستایی استان در این فروشگاه قابلیت عرضه داشته باشند و فعلا تلاش داریم تا در هر شهرستان یک روستا را به عنوان پایگاه معرفی و فعال کنیم و در همین راستا نخستین پایگاه خود را در روستای الولک راه اندازی کرده ایم.

محصولات این فروشگاه تعاونی از طریق مراجعه به پایگاه www.dehkadehshop.ir  قابل ملاحظه و دسترسی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =