استاندار بوشهر: نظارت بر عملکرد دهیاری‌ها ضروری است

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: نظارت جدی و مستمر بر در دو بخش درآمدها و هزینه‌ها و بررسی اسناد و مدارک دهیاری‌ها توسط کمیته ویژه بازرسی ضروری است.

عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در نشست کمیته ویژه بازرسی دهیاری‌های استان بوشهر بیان کرد: این کمیته‌ با بررسی عملکرد دهیاری‌ها در طول سال‌های ۹۶ تاکنون علاوه بر تشخیص و برخورد با تخلفات احتمالی، نسبت به ارائه راهکار بهبود وضعیت دهیاری‌ها اقدام کنند.

وی افزود: اعتبارات بسیار خوبی بویژه در دولت دوازدهم در قالب ارزش افزوده و آلایندگی به دهیاری‌ها پرداخت شده‌است.

استاندار بوشهر بر ضرورت تشکیل مستمر هیأت‌های تطبیق بخش و روستا در بخشداری‌ها، حل اختلاف شوراها در فرمانداری، رسیدگی به تخلفات اداری استان در استانداری و کمیته انضباطی دهیاری‌ها در دفتر امور روستایی تاکید کرد و گفت:  گزارش‌های کمیته ویژه بازرسی دهیاری‌ها به صورت فوق‌العاده بررسی شود.

گراوند گفت: محتوای بازرسی‌ها باید شامل بررسی بودجه سالانه، مصوبات شوراها، معاملات و مناقصات دهیاری‌ها، منع مداخله بستگان دهیاران، شوراها و کارکنان دهیاری‌ها در معاملات، نحوه به کارگیری و در آمد اموال و ماشین آلات در اختیار دهیاری‌ها و نیز نحوه به کارگیری نیروی انسانی دهیاری‌ها باشد.

استاندار بوشهر بر ضرورت برنامه‌ریزی برای هزینه کرد اعتبارات در اختیار دهیاری‌ها در اجرای پروژه‌های اولویت دار روستاها تاکید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =