تفاهم‌نامه همکاری بین فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان و بنیاد دانش منعقد شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: تفاهم‌نامه همکاری بین این اداره‌کل و بنیاد دانش به منظور ارتقای توانمندی مهارتی افراد زیر پوشش این بنیاد با رویکرد ایجاد اشتغال منعقد شد.

خداداد اولیائی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این تفاهم‌نامه با رویکرد آموزش مبتنی بر سفارش به منظور آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآفرین متناسب با نیاز بازار کار به امضا رسید.

وی گفت: انجام نیاز سنجی آموزشی، پرداخت هزینه‌های مورد توافق با آموزشگاه‌های آزاد و همچنین پرداخت هزینه‌های قانونی مربوط به صدور گواهینامه و تامین فضای آموزشی موردنظر در صورت لزوم از جمله تعهدات بنیاد دانش در راستای اجرای تفاهم‌نامه مذکور است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: برنامه‌ریزی و اجرای آموزش‌های مورد توافق دو طرف، برگزاری دوره‌های کارآفرینی و بازاریابی و صدور گواهینامه مهارت در صورت موفقیت در آزمون‌های کتبی و عملی مطابق با قوانین و مقررات سازمان و برگزاری دوره‌های خاص موردنیاز بنیاد (سفارش محور) از جمله تعهدات اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در راستای اجرای این تفاهم‌نامه  است.

وی بیان کرد: اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای سیستان و بلوچستان به منظور هماهنگی اجرای این تفاهم‌نامه، کارگروه مشترک راهبری ملی و استانی تشکیل می‌دهد.

اولیائی ادامه داد: تشکیل کمیته برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای آموزش‌های مشترک، استفاده از فضا، تجهیزات و امکانات آموزشی مشترک و برگزاری ایده شو برای افراد تحت پوشش بنیاد از جمله تعهدات مشترک دو طرف در راستای اجرای تفاهم‌نامه مذکور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =