مددجویان ابرکوه در انتظار دریافت ۱۲۰ میلیارد ریال وام  هستند

یزد - ایرنا - رییس اداره بهزیستی ابرکوه گفت: مددجویان این نهاد برای اجرای طرح های اشتغال زا  در انتظار دریافت ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات از بانک های عامل شهرستان هستند.

 زهره اکرمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این نهاد علاوه بر خدمات رسانی  برای اشتغال مددجویان تلاش دارد ، افزود: در صورت پرداخت این مبلغ با اجرای ۲۰۰ طرح ، زمینه اشتغال  حدود ۲۲۰ نفر در حوزه های کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی و قالی بافی فراهم می شود.

وی اظهار کرد: ۵۰۰ میلیون ریال سقف مبلغ تسهیلات برای هر نفر  است که به مددجویان در اجرای طرح‌های کسب و کار خرد ، خوداشتغالی و مشاغل خانگی پرداخت می شود.

اکرمی ادامه داد: سال گذشته با پرداخت ۴۳ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه زمینه اشتغال ۱۳۳ معلول و مددجوی زیرپوشش این نهاد در شهرستان فراهم شد.

رییس اداره بهزیستی ابرکوه همچنین خاطرنشان کرد: خیران و موسسه های خیریه شهرستان ۲ میلیارد ریال برای کمک به مددجویان که در اثر شیوع کرونا متضررشدند، مساعدت  کردند.

اکرمی خاطرنشان کرد: درایام شیوع کرونا ٢٦٠ بسته معیشتی و بهداشتی بین مددجویان بهزیستی توزیع شد.

وی اظهارکرد: این بسته ها  شامل برنج ، مرغ ، روغن مایع، حبوبات  است و ارزش هر بسته سه میلیون ریال و همچنین ۷۰۰ بسته بهداشتی شامل ماسک ، دستکش و مایع ضد عفونی با مشارکت خیران به ارزش هر بسته  ۷۰۰ هزار ریال تهیه و بین معلولان و مددجویان نیز توزیع شد.

رییس اداره بهزیستی ابرکوه با قدردانی از مشارکت خیران و موسسه های خیریه خاطر نشان کرد : در مجموع ارزش این میزان بسته های معیشتی و بهداشتی توزیع شده ۲ میلیارد ریال است .

  وی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد افراد هر جامعه‌ای  به نحوی با معلولیت‌های مختلف ذهنی، جسمی، حرکتی، شنوایی و بینایی روبرو هستند، اضافه کرد: ۷۰ درصد معلولان شهرستان متأهل هستند.

وی همچنین با اشاره به  تلاش مراکز مشاوره تحکیم بنیان خانواده در این شهرستان در کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد: سال قبل ۴۰ درصد متقاضیان پرونده‌های طلاق از طریق مشاوره با یکدیگر صلح و سازش کردند.

اکرمی ، برگزاری دوره‌های مهارت زندگی، آموزش پیش از ازدواج ، ارائه خدمات مشاوره از سوی کارشناسان اورژانس اجتماعی این اداره و همچنین سازمان‌های مردم نهاد( سمن ها) را در کاهش این پدیده اجتماعی رو به افزایش در جامعه بسیار موثر دانست.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =