اعتراضات مردم آمریکا حقیقت تمدن مبتنی بر برتری‌های کاذب است

اصفهان - ایرنا - رییس سازمان بسیج استادان اصفهان گفت: آنچه امروز در آمریکا اتفاق افتاده نشان دهنده فساد و ظلمی است که ریشه در نژادپرستی و خودبرتربینی دارد و حقیقت یک تمدن مبتنی بربرتری‌های کاذب است.

محمدباقری روز دوشنبه در جلسه هماهنگ "جنبش نفس" کانون‌های استادی استان اصفهان افزود: دولت آمریکا نماد زورگویی و ظلم در اقصی نقاط این کره خاکی و حتی کشور خود است و  اعتراضات گسترده مردمی امروز در آمریکا یادآور این سخن امام راحل (ره) است که دولت این کشور شیطان بزرگ است.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه قدرت سیاسی و اجتماعی استکبار جهانی رو به افول است، گفت: بررسی وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آمریکا و اتفاقات اخیر نژادپرستانه این دولت نشان از افول موریانه‌وار استکبار جهانی است.

وی  راه‌اندازی جنبش نخبگانی "نفس" را گامی در راستای بصیرت آفرینی و حمایت از مردم مظلوم جهان در برابر طلم استکبار دانست و گفت: این جنبشبین نخبگان داخل و خارج کشور به ویژه در جهان اسلام تلاش می‌کند ندای مظلومیت ستمدیدگان از ظلم استکبار را با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید دانشگاه و نخبگان علمی به گوش جهانیان رساند. 

معاون منابع انسانی بسیج استادان استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: اتفاقاتی که امروز در جهان غرب در مقابل نظام لیبرال دمکراسی شاهد آن هستیم، وعده خدا در قرآن بوده که هیچ ظلمی پایدار نیست.

بیژن شمس بااشاره به بیانات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: افول قدرت اقتصادی آمریکایی‌ها از سال ۲۰۰۰ به بعد با پیدایش قدرت‌های اقتصادی در سراسر جهان و بخصوص قدرت اقتصادی در آسیا آغاز شده است و امروز شاهد آن هستیم که آمریکای تک قدرتی افول پیداکرده و قدرت‌های موازی در حوزه اقتصادی، نظامی، کشاورزی و نظام سازی در کشورهای دیگر شکل گرفته است.

 وی ادامه داد: نظریه‌پردازان اذعان دارند که زمینه افول ابرقدرتی و نظام لیبرال دمکراسی و نظام سرمایه‌داری در حال شکل‌گیری است و این قدرت روزبه‌روز تضعیف خواهد شد و انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام (ره) پیروزی بیرق حق‌پرستی و ظلم‌ستیزی در سراسر جهان برافراشت و امروز این حرکت در حال رشد و توسعه است.

این استاد دانشگاه با اشاره به مخالفت اسلام بت نژادپرستی، بیان کرد : دین مبین اسلام همه انسان‌ها را از هر رنگ و نژاد در یک طبقه تعریف می‌کند و در دین اسلام نبی مکرم اسلام به دستان بلال حبشی بوسه می‌زنند و  جمهوری اسلامی نیز با تاسی به این سیره و روش قرآنی و اهل بیت (ع) در حوزه سرزمینی خودش به همه اقوام و نژادها و همه ادیان احترام گذاشته و این آزادی بیان را برای همه حتی در کشورهای دیگر قائل بوده است.

معاون منابع انسانی بسیج استادان استان اصفهان، گفت: آمریکا سالیان سال است که درویتنام، عراق، سوریه، یمن، لبنان، کوبا، ونزوئلا، افغانستان، جمهوری اسلامی ایران و در همه جای دنیا که ندای حق‌طلبی باشد درصدد سرکوبی این نداها بوده و با زور و ظلم و ثروت حق آزادی را از آن‌ها گرفته که به توفیق الهی فروپاشی نظام لیبرال دموکراسی غرب را روزبه‌روز شاهد باشیم.

معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید استان اصفهان نیز در این نشست، گفت: انقلاب اسلامی ایران آرمان استکبارستیزی برخاسته از تعالیم اسلام را احیا کرد.

فرهاد مصری‌نژاد  افزود: مبارزه با استکبار و توجه به مظلومان جهان یکی از محورهای عمده انقلاب اسلامی و آموزه قرآنی و دینی است و استکبارستیزی در سخنان امام راحل بود و بعد از رحلت ایشان این مسیر با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب با قوت ادامه پیداکرده است.

معاون تحلیل و بررسی بسیج استادان استان اصفهان ادامه داد: استکبارستیزی با تک‌قطبی شدن جهان و نابود شدن ساختار اتحاد جماهیر شوروی شکل تازه‌ای به خود گرفت زیرا جهان به دنیایی تبدیل شد که یک‌قطب آن استکبار و امپریالیسم و قطب دیگر آن اسلام با محوریت جمهوری اسلامی بود.

وی اظهار داشت: در اتفاقاتی که امروز در آمریکا مشاهده می‌شود که شروع آن با قتل یک سیاه‌پوست به‌طور بسیار وحشیانه شکل گرفت به‌هرحال یکی از تحلیل‌ها این است که برگرفته از انقلاب ۵۷ ایران بوده به‌طوری‌که برخی از سیاستمداران آمریکایی نیز در این موضوع معترف‌اند.

وی ادامه داد: نکته اساسی‌تر در بین شعارها تظاهرکنندگان تقاضای تغییر ساختار در نظام حکومتی آمریکا که البته مبتنی بر لیبرالیسم و مبتنی بر نژادپرستی بوده از ویژگی‌های خاص این جریان است و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند حتی کسانی که تلاش می‌کردند چهره آمریکا را بزک کنند دیگر حرفی برای گفتن ندارند که به توفیق الهی امیداست که این اتفاق زمینه تغییر نگاه امپریالیسم و استکبار جهانی باشد و همان‌طور که وعده قرآن است مستضعفین بر نظام استکبار پیروز شوند.

 مراسم همبستگی جنبش استادی ایران در ۷۰۰ مرکز بسیج علمی کشور و همزمان در سازمان بسیج استادان استان اصفهان و مراکز بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان به‌صورت برخط برگزار شد.

و در پایان این جلسه نامه نخبگان و استادان ایران به مردم ستمدیده آمریکا رونمایی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =