هواشناسی آذربایجان‌غربی نسبت به طغیان رودخانه‌ها هشدار داد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر آغاز بارش‌ها در نقاط شمالی استان و احتمال طغیان رودخانه‌هاست.

مهدی کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس بررسی این نقشه‌ها، رگبار باران همراه با بارش تگرگ و رعد و برق و وزش باد شدید از روز سه‌شنبه در سطح استان آغاز می‌شود و تا اواخر هفته ادامه دارد.

وی اضافه کرد: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن رودخانه‌ها و احتمال سقوط اشیا در اثر وزش باد دور از انتظار نیست و لازم است تا شهروندان در ترددهای خود نکات ایمنی را در نظر بگیرند.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: انجام اقدامات به‌موقع در خصوص آبگرفتگی معابر شهری و اجتناب از تردد در حاشیه رودخانه‌ها از ضرورت روزهای آتی در آذربایجان‌غربی است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بارشی در استان گزارش نشده‌است افزود: بارش‌های روز سه‌شنبه بیشتر نواحی شمالی استان را در برمی‌گیرد و در نواحی مرکز و جنوب استان هم بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

کریمی اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته تکاب با چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و پلدشت با ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان گزارش شده است.

آذربایجان‌غربی بر اساس پیش‌بینی‌های کارشناسان هواشناسی استان تا پایان هفته جاری شاهد بارش باران و توام با تگرگ است.

این استان سالانه بر اثر بارش تگرگ و رگبارهای بهاره دچار خسارت‌های فراوانی در بخش کشاورزی می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =