اعلام اسامی برگزیدگان آزمون سراسری قرآن و عترت

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر آموزش و توسعه مشارکت‌ها از اعلام برگزیدگان نهایی هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت و میزان جوایز آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام محمدعلی خسروی روز دوشنبه گفت: بیش از ۶۶۳ میلیون تومان به عنوان هدایای هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت سال ۹۸ درنظر گرفته شده که به چهار هزار و ۳۰۰ نفر از برگزیدگان اهدا می شود. از این تعداد هزار و ۷۷۶ نفر در رشته حفظ کل قبول شده اند و ۵۱۹ نفر که در رشته های کتبی آزمون حائز امتیاز ۱۰۰ شده اند، مشمول جایزه بدون قرعه‌کشی شده و به دو هزار و ۱۲ نفر از قبول شدگان در سایر رشته های آزمون نیز به قید قرعه جایزه تعلق گرفته است.

وی افزود: به جهت اهمیت ویژه رشته حفظ کل قرآن کریم مقرر شد برای ۱۳ نفری که حائز امتیاز ۱۰۰ در رشته حفظ کل شده اند، به هر نفر ۵۰۰ هزار تومان اهدا و به بقیه قبول شدگان این رشته نیز به هر نفر ۲۰۰ هزار تومان و در مجموع، مبلغ ۳۵۸ میلیون تومان اهدا شود. همچنین به همه قبول شدگان سایر رشته های کتبی آزمون که حائز امتیاز ۱۰۰ شده اند، به هر نفر ۲۰۰ هزار تومان و در مجموع، مبلغ ۱۰۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اهدا شود.

خسروی اضافه کرد: همچنین به منظور تشویق سایر شرکت کنندگان در آزمون، به دو هزار و ۱۲ نفر از قبول شدگان آزمون به قید قرعه به هر نفر صد هزار تومان و در مجموع ۲۰۱ میلیون تومان پرداخت می‌شود. 

هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت ۱۱ بهمن سال ۹۸ در  ۳۵۰ شهر و شهرستان و در بیش از ۴۷۰ حوزه در چهار گروه ترجمه و مفاهیم، معارف اهل‌بیت (ع)، حفظ قرآن، سبک زندگی و سیره معصومان و در ۱۶ رشته برگزار شد ۱۰ رشته به حفظ قرآن اختصاص داشت و ۷۵ درصد داوطلبان را علاقه مندان به حفظ قرآن تشکیل می داد. مرحله شفاهی این آزمون در دی ماه در رشته های سبک زندگی و سیره معصومان و روخوانی قرآن برگزار شد.

برگزیدگان اسامی خود را اینجا ببینند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =