توفان و سیل هشت میلیارد ریال به کشاورزی خلخال خسارت زد

اردبیل _ ایرنا _ مدیر جهاد کشاورزی خلخال گفت: بر اثر وقوع توفان و جاری شدن سیل بیش از هشت میلیارد ریال به محصولات کشاورزی و باغی روستاهای بخش خورش‌رستم این شهرستان خسارت وارد شد .

بهبود علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این خسارت‌ها در مزارع کشاورزی و محصولات باغی سه روستای سقزچی ، دمدل و قره‌تکان بیشتر است.

فرماندار خلخال نیز گفت: وقوع حادثه طبیعی سیلاب و تندباد در بخش خورش‌رستم موجب تخریب کامل و یا وارد شدن آسیب به ۱۲ خانه روستای سقزچی واقع در این بخش شد.

فریدون بابایی افزود: سیلاب و تندباد شنبه گذشته خساراتی نیز به باغ‌های میوه و بخش زراعت این روستا وارد کرد و بخش مهمی از محصولات کشاورزی و باغی روستای دمدل و قره‌تکان در بخش خورش‌رستم را از بین برد. 

وی با بیان اینکه امدادرسانی به آسیب‌دیدگان این حادثه با حضور نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر خلخال در روستای سقزچی آغاز شده است، گفت: این حادثه ۱۲ واحد مسکونی در روستای سقزچی بخش خورش‌رستم را به میزان ۵۰  تا ۱۰۰ درصد تخریب کرده که همه این واحدها نیازمند بازسازی اساسی هستند.

وی اظهارداشت: تا زمان شروع عملیات بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده و یا آسیب‌دیده از تندباد و سیلاب در روستای سقزچی ،جمعیت هلال احمر این شهرستان نسبت به تامین چادر و مایحتاج موردنیاز اهالی روستا اقدام کرده و نیروهای امدادی در منطقه حضور دارند.

فرماندار خلخال بیان‌کرد: علاوه بر روستای سقزچی، در روستاهای دمدل و قره‌تکان بخش هشجین نیز خساراتی به محصولات باغی و زراعی و جاده‌های بین مزارع وارد شده است.

بابایی اظهارداشت: میزان خسارات وارده به‌ واحدهای مسکونی روستا از سوی کارشناسان اعزامی به منطقه آسیب‌دیده بصورت دقیق تا روزهای آینده بررسی شده و پیگیری‌های لازم جهت حل مشکلات اهالی در دستور کار قرار می‌گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =