۱۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۸
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83814374
۰ نفر

برچسب‌ها

ساماندهی درگاه ورودی و خروجی کلانشهر اراک ضروری است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: ساماندهی درگاهخ ورودی و خروجی کلانشهر اراک در جاده اراک - توره و ایجاد پارک، فضای سبز و امکانات رفاهی برای مسافران عبوری و مردم ضروری است.

سید«علی آقازاده» روز دوشنبه در نشست ساماندهی اراضی دانشگاه اراک، افزود: ضلع جنوبی این دانشگاه و خروجی این کلانشهر در ابتدای جاده اراک - توره چهره نامناسبی دارد و می‌طلبد با انجام کارکارشناسی و اختصاص ۱۷ هکتار از اراضی این دانشگاه به فضای سبز و پارک منظر بصری این منطقه ترمیم شود.

وی ادامه داد: ایجاد فضای سبز در خروجی کلانشهر اراک علاوه بر زیبایی و ساماندهی زمین‌ها و اصناف، مکانی برای استقرار و استراحت مسافران عبوری نیز می‌باشد.

استاندار مرکزی از اختصاص ۴۰ هکتار  اراضی این منطقه برای شهرک‌سازی در خروجی کلانشهر اراک خبرداد و افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی باید همکاری لازم را برای تغییر کاربری این اراضی با سایر دستگاه‌ها داشته باشد.

آقازاده گفت: با ایجاد این شهرک در مجاورت کوی مسکونی کوثر اراک است زیر ساخت‌های لازم از جمله ایجاد پارک و فضای سبز نیز باید توسط شهرداری برای مردم این منطقه فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: نیاز است برای ساماندهی این اراضی کمیته‌ای متشکل از نماینده استانداری مرکزی، اداره کل راه و شهرسازی، فرمانداری شهرستان اراک، دانشگاه اراک، دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و شهرداری این شهر تشکیل و با اولویت تهاتر زمین‌، جمع آوری صنوف مزاحم، انجام اقدامات قانونی برای شهرک سازی و ایجاد پارک زمینه ساماندهی و زیباسازی خروجی این کلانشهر را فراهم کنند.

رئیس دانشگاه اراک نیز در این نشست گفت: ساماندهی اراضی این دانشگاه و انتقال صنوف مزاحم به خارج از شهر از سال ۸۵ آغاز و تاکنون به نتیجه نرسیده‌است.

«سعید حمیدی» افزود: راهکارهایی برای  ساماندهی این اراضی از جمله تغییر کاربری و شهرک‌سازی در این منطقه  و انتقال مشاغل مزاحم  به محل اشتغال خود اندیشیده شده‌است.

دانشگاه اراک با ۱۱۵ رشته تحصیلی دارای ۳۰۰ عضو هیات علمی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =