۲۱ پروژه تامین آب شرب عشایر در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود

شهرکرد – ایرنا - مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: امسال ۲۱ پروژه تامین آب شرب عشایر با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در استان اجرا می‌شود.

یحیی حسین‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اجرای این پروژه‌ها در قالب برنامه تامین آب شرب سالم عشایر به وسیله نزدیک‌رسانی آب از چشمه‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه این تعداد پروژه ،آب شرب یک هزار و ۵۰۰ خانوار عشایری استان را تامین می‌کند، افزود: به همین منظور چشمه‌ها بهسازی و پس از احداث استخر، آب با استفاده از لوله پلی‌اتیلن به نزدیک چادر عشایر منتقل و در آنجا از طریق نصب یک شیر آب برای چند چادر آبرسانی انجام می‌شود.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز انجام این پروژه‌ها توسط بیش از ۱۰ نفر پیمانکار، خاطر نشان کرد: این پروژه‌ها تا پایان شهریورماه تکمیل می‌شوند ضمن اینکه این کار سال آینده نیز دوباره اجرا می‌شود.

حسین‌پور، با بیان اینکه با اجرای این پروژه‌ها بخش بزرگی از آبرسانی به عشایر با استفاده از تانکر حذف می‌شود، تصریح کرد:هم‌اکنون به  هشت تا ۱۰ درصد عشایر از طریق تانکر آبرسانی می‌شود، بدون شک بقیه نیز مشکل تامین آب دارند، ولی به طور معمول در نقاطی ساکن می‌شوند که چشمه‌ها آبدهی بهتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه آبرسانی به عشایر با استفاده از تانکر و به صورت سیار از شهرستان لردگان آغاز شده است، تصریح کرد: کار آب‌رسانی سیار به دیگر مناطق عشایری نیز از ابتدای تیر ماه با خشک و کم‌آب ‌شدن چاه‌ها و چشمه‌ها در ارتفاعات آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۱۲۶هزار نفر عشایر دارد که در فصل کوچ بین استانهای خوزستان و چهارمحال و بختیاری در تردد هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =