نباید در حوزه امنیت چندصدایی وجود داشته باشد

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین از امنیت به عنوان مهم‌ترین مولفه جوامع برای دستیابی به توسعه پایدار یاد کرد و گفت: نباید در این حوزه چندصدایی وجود داشته باشد.

هدایت الله جمالی پور روز دوشنبه در نشست بررسی وضعیت سوانح جاده ای و قرارگاه مبارزه با سرقت که در ستاد انتظامی قزوین برگزار شد،افزود: اگر هر کشور و جامعه ای خواهان دستیابی به توسعه پایدار است، در مهم ترین قدم باید به موضوع امنیت توجه کند.

استاندار قزوین اظهار داشت: توسعه پایدار جوامع و کشورها در گرو استفاده مناسب از منابع انسانی و طبیعی موجود در آنها ایجاد شود که لازمه بهره مندی از آنها داشتن امنیت مطلوب و پایدار است.

وی تصریح کرد: امنیت اصلی‌ترین عنصری است که همه ظرفیت‌های توسعه براساس آن حرکت می‌کند و باید اذعان کرد خیلی از کشورها است که همه چیز دارند اما امنیت ندارند و توسعه نیافته هستند.

استاندار قزوین با بیان اینکه در این حوزه نباید چند صدایی وجود داشته باشد،اظهار داشت: در حوادث سال ۹۸ استان قزوین امن بود و کمترین حواشی را داشت، به خاطر اینکه در شورای تامین استان یک صدا ایجاد شد و وحدت فرماندهی رقم خورد.

جمالی پور اضافه کرد: هیچ کس حق ندارد به مولفه امنیت بی‌توجهی کند چرا که امنیت محصول همکاری جمعی است و تنها این نیست که نیروی انتظامی صرفا اسلحه و قدرت داشته باشد تا امنیت برقرار شود بلکه امنیت در سایه تعاملات، تضارب و هم اندیشی جمعی شکل می‌گیرد.

وی اظهار داشت: اگر خواهان دستیابی به امنیت پایدار در همه عرصه ها هستیم، همه عناصر موثر در جامعه از شهروندان عادی گرفته تا فعالان سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و دستگاه ها و نهادها در این موضوع دخیل هستند و باید در این خصوص مشارکت داشته باشند.

این مسوول در بخش دیگری از صحبت های خود از نیروی انتظامی به عنوان دستگاهی که محور امنیت داخلی است یاد کرد و گفت: این موضوع بدان معنا نیست که بقیه نسبت به موضوع امنیت غفلت کرده و بگویند به من ربطی ندارد بلکه همه در این خصوص دارای وظیفه و مسوولیت اجتماعی هستیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه نقش مردم در امنیت بسیار مهم است،افزود: ما باید مردم را وارد این عرصه کنیم چراکه اساسی‌ترین نقش در این حوزه را مردم دارند و اگر همکاری مردم در حوزه امنیت نباشد، هیچ کاری پیش نمی‌رود و همه اقدامات ما خنثی و اثرگذاری آن کم می‌شود.

این مسوول در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: امروز اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه، برای دشمنان خوشایند نیست بنابراین آنها درصدد هستند با تغییر در ذائقه فرهنگی مردم و ایجاد تضاد بین ارزش‌های دینی و فشار اقتصادی بر مردم و حکومت به اهداف پلید خود دست پیدا کنند که در این رابطه باید بسیار هوشیار باشیم.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی یک نهاد مهم تامین امنیت داخلی ما است و همه باید کمک کنیم به این نیرو که بتواند در این مسئولیت و وظیفه موفق عمل کند و از همه دستگاه‌ها انتظار دارم در این مسئله جدی ورود پیدا کرده و کمک کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =