۱۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 83814298
۳ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از شهرستان‌ها

سنندج - ایرنا - کشف ۴۵ تن برنج احتکار شده در مریوان، بهره‌برداری از پایگاه اورژانس ۱۱۵ برده رشه مریوان و جمع آوری بیش از ۱۱ میلیارد و ۲۹۳ میلیون ریال فطریه و زکات بیجار و سروآباد از جمله اخبار کوتاه شهرستان های استان کردستان در روز دوشنبه است.

فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: در پی دریافت خبر احتکار برنج توسط فردی در مریوان، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و با انجام تحقیقات نامحسوس و اقدامات اطلاعاتی توسط ماموران انتظامی فرد مورد نظر که اقدام به احتکار مقدار زیادی برنج در انبار خود در یکی از محلات شهر کرده بود، شناسایی شد.

سردار علی آزادی اظهار داشت: ماموران با هماهنگی مقام قضایی به همراه نماینده اداره صنعت معدن و تجارت به محل مورد نظر اعزام شدند که پس از بازرسی از این انبار ۴۵ تن برنج احتکاری کشف و ضبط کردند.

وی با بیان اینکه انبار دپو برنج‌ها پلمب شد، اضافه کرد: بر اساس نظر کارشناسان، ارزش تقریبی برنج‌های کشف شده پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

پایگاه اورژانس ۱۱۵ برده رشه مریوان به بهره برداری رسید

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مریوان نیز از آغاز به کار پایگاه اورژانس ۱۱۵ در شهر برده رشه به عنوان چهارمین پایگاه اورژانس این شهرستان و از طرح‌های مصوب برنامه ششم توسعه کشوری خبر داد.

منصور فیضی اظهار داشت: این پایگاه که به یک دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ کمک دار تجهیز شده، با اعتبار یک میلیارد و ۷۶۴ میلیون ریال احداث شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مسیر شهر برده رشه یکی از مسیرهای پرتردد شهرستان مریوان است احداث و استقرار پایگاه اورژانس در این مسیر یکی از ضروریات و مطالبات به حق مردم منطقه بود که در زمان وقوع حوادث می‌تواند در ارائه خدمات درمانی به مصدومان تاثیر بسزایی داشته باشد.

فیضی از رونمایی از ۲ دستگاه ونتیلاتور(تنفس مصنوعی) و یکدستگاه آمبولانس تویوتا هایس در بیمارستان مریوان نیر خبر داد و گفت: دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) یکی از مهمترین دستگاه‌های مورد استفاده در بیمارستان و مراکز درمانی است که در روند احیای بیماران ریوی و تنفسی کوثر است.

وی یادآور شد: برای تهیه این ۲ دستگاه اعتباری بیش از هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی کردستان هزینه شده است.

بیش از ۱۱ میلیارد ریال زکات در سروآباد جمع آوری شد

مدیر کمیته امداد سروآباد هم از جمع آوری و توزیع ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال زکات در قالب زکات فطریه در بین نیازمندان و فقرای این شهرستان خبر داد.

کوهسار قاضی زاده اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون مردم خیر و نوعدوست سروآباد یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان زکات را در قالب زکات فطریه جمع آوری و ۲۲۰ میلیون ریال آن را به حساب کمیته امداد واریز و مابقی را در بین نیازمندان واقعی روستاهای سطح شهرستان توزیع کرده‌اند.

وی افزود: کمیته امداد نیز علاوه بر توزیع ۲۲۰ میلیون ریال زکات جمع آوری شده در بین فقرا و نیازمندان، مبلغ ۲۶۰ میلیون ریال را به صورت نقدی به کسانی که در اثر ویروس کرونا کسب و کار خود را از دست داده بودند توزیع کرده است.

مدیر کمیته امداد امام (ره) سروآباد یادآور شد: این نهاد ۷۰ میلیون ریال نیز به هشت نفر از بیماران کرونایی این شهرستان به صورت نقدی و ۳۶۰ میلیون ریال نیز برای خرید اقلام اساسی و مایحتاج به ۶ خانوار نیازمند کرونایی پرداخت کرده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا کمیته امداد امام (ره) سروآباد ۵۱۸ بسته کالای بهداشتی درمانی و ۵۲۰ بسته معیشتی به ارزش ریالی بیش از ۱۵۵ میلیون را در بین نیازمندان و خانوارهای آسیب دیده از ویروس کرونا توزیع کرده است.

قاضی زاده گفت: این نهاد همچنین برای ۱۲۹ نفر از بیماران صعب العلاج این شهرستان مبلغ ۲۷۰ میلیون ریال جهت مبارزه با بیماری کرونا پرداخت کرد.

وی از جذب ۶۴ نفر حامی از ابتدای امسال خبر داد و تاکید کرد: با تلاش و همت همکاران کمیته امداد و اطلاع رسانی های انجام شده تعداد ۶۴ نفر حامی برای تحت پوشش قرار دادن ایتام این شهرستان شناسایی و جذب شدند.

بیش از ۲۹۳ میلیون ریال زکات فطره در شهرستان بیجار جمع آوری شد

رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) بیجار نیز از جمع آوری بیش از ۲۹۳ میلیون و ۴۵ هزار ریال زکات فطره خبر داد و افزود: این میزان زکات فطره امسال از تعداد ۷۰ پایگاه‌های شهری و روستایی استقرار یافته جمع آوری شده است.

جواد عزیزی اظهار داشت: از این مبلغ، فطره سهم عام حدود ۲۳۷ میلیون و ۴۱۰ هزار ریال و زکات فطره سهم سادات حدود  ۳۴ میلیون و  ۵۳۵ هزار ریال است که کفاره غیر عمد نیز بالغ بر ۲۱ میلیون و ۱۰۰ هزارریال جمع آوری شده است.

وی اضافه کرد:  پارسال مردم روزه دار این شهرستان بیش از چهار میلیارد ریال زکات فطریه پرداخت کردند که برای محرومین و نیازمندان و همچنین طرح های عام المنفعه هزینه شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =