حدود ۹۰درصد بیماران کرونایی استان بوشهر علامت ندارند

بوشهر-ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۸۰تا ۹۰  درصد از آنهایی که نتیجه آزمایش پی سی آر آنها مثبت شده در استان بوشهر هیچ علامتی ندارند.

دکتر سعید کشمیری روز دوشنبه در تشریح وضعیت کرونا در استان بوشهر افزود:هرچند شیوع ویروس کرونا در این استان خیز پیدا کرده است اما نباید اجازه بدهیم عده زیادی از مردم باهم به این بیماری مبتلا شوند در این حالت طیف گسترده ای از مردم درگیر می شوند.

وی اضافه کرد: بیماری کرونا در استان بوشهر نسبت به دیگر استانها یک خیز بدهکار بود که امروز با آن روبرو هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بدلیل شیوع بیماری در زمان حاضر ۸۴درصد مردم استان گیلان دارای آنتی بادی هستند که حکم واکسینه شدن را برای افراد در مقابل بیماری ها دارد به همین دلیل از پلاسمای خون آنها استفاده و حتی امکان ساخت دارو نیز وجود دارد.

وی با اشاره به فوت مادر باردار و یک نوزاد ۳۵روزه در روزهای اخیر در استان بوشهر افزود: بی توجهی به  دستور العملهای بهداشتی باعث خیز بی مهابای  ویروس کرونا خواهد شد  و در این حالت این ویروس به سراغ افراد آسیب پذیر مانند افراد دیابتی ، بیماران سرطانی، سالمندان، افراد بسیار چاق و افرادی که کرتن استفاده میکنند می رود و به آنها آسیب میزند.

کشمیری تاکید کرد: در این شرایط بر اساس تاکید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان جهانی بهداشت استفاده از ماسک با هدف پیشگیری از ترشح آب دهان به بیرون ضروری است.

وی اضافه کرد: استفاده از ماسک بهداشتی برای افراد بالای ۶۰سال و کسانیکه از بیماران پرستاری میکنند ضروری و برای افرادی عادی استفاده از ماسک های پارچه ای که حتی می توان آنها رو شست و دوباره استفاده کرد کافی است.

کشمیری گفت: تا ۲ سال آینده درگیر بیماری کرونا هستیم و ما نمی خواهیم افراد زیادی از هم وطنانمان را از دست بدهیم و تنها راه مقابله با این بیماری رعایت اصول بهداشتی است.

وی در خصوص ضرورت برقراری محدودیت ها گفت: باز گرداندن محدودیت ها به لحاظ معیشتی ، تاب آوری و فرهنگی امکان ندارد و تنها باید نسبت به تغییر شیوه زندگی اقدام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اعمال محدودیت ها و برداشتن آنها و بازگشت به همان شیوه زندگی و رعایت نکردن اصول بهداشتی هیچ فایده ای ندارد.

 کشمیری یادآور شد: امروز رنگین کمانی از حضور مردم در کنار دریا بدون رعایت اصول بهداشتی دیده می شود که این امر می تواند خطرناک باشد.

کشمیری بر ضرورت زدن ماسک، ماندن فرد بیمار در خانه  و رعایت فاصله اجتماعی تاکید کرد و گفت: نباید افراد مبتلا به ویروس کرونا  از جامعه طرد شوند و یا مورد اهانت قرار گیرند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =