۱۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۱
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83814250
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۳ طرح کشاورزی در همدان آماده بهره‌برداری است

همدان- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان گفت: ۵۳ طرح کشاورزی با اعتبار 76 میلیارد و 924میلیون تومان همزمان با هفته جهادکشاورزی در نقاط مختلف این استان بهره‌برداری می‌شود.

منصور رضوانی جلال روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح ها برای ۳۱۵ نفر اشتغال ایجاد می شود ادامه داد: این طرح ها در بخش های آب و خاک، تولیدات دامی، صنایع کشاورزی، تولیدات گیاهی و آبزیان است.

رییس سازمان جهادکشاورزی همدان با بیان اینکه سالانه پنج میلیون تن محصولات کشاورزی در استان تولید می‌شود که ۶۵۰ هزار تن در حوزه دام و طیور است خاطرنشان کرد: این استان ۴.۵ درصد محصولات کشاورزی کل کشور را تولید می‌کند که ۲۳ درصد از ارزش افزوده بخش‌های اقتصادی استان نیز مربوط به این بخش است.

وی با بیان اینکه سهم استان همدان در ارزش افزوده بخش کشاورزی کشور ۳.۳ درصد است افزود: این استان یک هزار و ۹۵۰ هزار هکتار وسعت دارد که ۴۶ درصد آن منابع طبیعی، ۳۳ درصد آن در حوزه زراعت، ۳.۷ درصد در حوزه باغ‌ها و ۱۳.۱ درصد هم در بخش آیش است.

رضوانی جلال با بیان اینکه استان همدان از مهمترین قطب‌های بخش کشاورزی کشور است، گفت: با فعالیت ۱۱۷ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی استان ۲۶ درصد اشتغال استان را بخش کشاورزی بر عهده دارد.

۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =