احتمال تشدید محدودیت‌های کرونا در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه که به تازگی محدودیت‌هایی را برای مقابله با بیماری کرونا ابلاغ کرده است، از احتمال تشدید این محدودیت‌ها در صورت شیوع بیشتر بیماری سخن به میان آورد.

هوشنگ بازوند دوشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: اکنون در حال سپری کردن موج دوم کرونا در استان هستیم که از گذشته سخت تر است و باشدت بیشتری خودنمایی می کند.

وی با اشاره به افزایش قابل توجه بیماران مبتلا به کرونا در استان، گفت: بخشی از افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا به دلیل افزایش تعداد آزمایش های تشخیص این بیماری و اجرای طرح بیماریابی فعال است.

استاندار کرمانشاه بر جلوگیری از افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری تاکید کرد و افزود: به منظور کنترل این بیماری از هفته قبل ۳۳ مورد محدودیت که توسط دانشگاه علوم پزشکی تهیه شده بود را ابلاغ کردیم.

بازوند اظهارداشت: در صورتی که روند شیوع بیماری کرونا در استان همچنان ادامه داشته باشد مجبور خواهیم بود محدودیت ها را تشدید و بیشتر کنیم.

وی در رابطه با احتمال اعمال محدودیت برای تردد بین شهرها نیز گفت: فعلا مجوزی برای اعمال محدودیت برای تردد بین شهرها نداریم.

استاندار کرمانشاه توضیح داد: در موج نخست بیماری کرونا حداکثر ۱۹۴ تخت بیمارستانی در استان اشغال شد اما با آغاز موج دوم تاکنون تخت های بیمارستانی اختصاص یافته بیماران کرونایی به ۳۱۲ تخت نیز رسیده است.

بازوند با تاکید بر اینکه، مشارکت مردم و رعایت توصیه های بهداشتی برای کنترل و مهار بیماری کرونا ضروری است، افزود: در صورتی که مردم توصیه های بهداشتی را همچون گذشته با جدیت رعایت کنند می توانیم این بیماری را کنترل کنیم.
رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۷۱ هزار و ۷۸۹ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۲۸۱ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز یکشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۸خرداد) بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ۲ هزار و ۳۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۶۴۸ مورد بستری و ۱۹۱۶ نفر مورد سرپایی یا در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۷۱ هزار و ۷۸۹ نفر رسید. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها