نجبا : زندگینامه رمضان عبدالله مملو از مقاومت در برابر صهیونیست‌هاست

بغداد - ایرنا - شورای سیاسی مقاومت اسلامی نُجَباء در پیامی درگذشت «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین را تسلیت گفت.

به گزارش روز دوشنبه مرکز رسانه جنبش نجباء، این شورا ضمن ابراز همدردی با ملت فلسطین، اعضای جنبش جهاد اسلامی و خانواده این فرمانده فلسطینی، ضایعه درگذشت رمضان عبدالله شلح را به همه گروه‌های مقاومت و آزادگان دنیا تسلیت گفت.
جنبش نُجَباء این مرحوم را فرمانده‌ای غیور و شجاع توصیف و خاطر نشان کرد: این شخصیت در طول زندگی جهادی خود ضربات مهلکی را به صهیونیست‌ها وارد کرد.
شورای سیاسی نُجَباء در ادامه تصریح کرد: رمضان عبدالله شلح در حالی به‌ سوی پروردگار خود عروج کرد که مسیری آکنده از مقاومت بر حق و شریف در راه دفاع از سرزمین اشغالی فلسطین و آزادسازی آن از چنگال صهیونیست‌ها به‌ جای گذاشت.
این شورا در پایان تاکید کرد که آن شخصیت فقید حاضر نبود حتی از وجبی از سرزمین خود چشم پوشی کند و در راه فلسطین از هیچ فداکاری و تلاشی فروگذاری نکرد.

 رمضان عبدالله شلح دبیر کل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین شنبه شب پس از یک دوره بیماری طولانی درگذشت. وی استاد اقتصاد دانشگاه غزه و از پایه‌گذاران جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود که پس از شهادت فتحی شقاقی رهبر و پایه گذار این جنبش، از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۸ میلادی به مدت ۲۳ سال دبیرکلی آن را بر عهده داشت. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان