جغرافیای مقاومت آرمان‌های رمضان شلح را فراموش نخواهد کرد

تهران-ایرنا- در پی درگذشت رمضان عبدالله شلح دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین، جمعی از مقامات و مسوولان در پیام‌های جداگانه ای با اشاره به ویژگی‌های مبارزاتی عبدالله شلح، فقدان او را تسلیت گفته و تاکید کردند: یاد و آرمان‌های رمضان شلح فراموش نخواهد شد.

مقامات، مسوولان لشگری و کشوری و نیز سازمان ها و ارگان ها در پیام های جداگانه ای درگذشت «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین را تسلیت گفتند.

سردار سلامی: جغرافیای مقاومت یاد و آرمان‌های رمضان شلح را فراموش نخواهد کرد

سردار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه در پیام تسلیت خود خطاب به «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نوشت: درگذشت جانسوز مجاهد اعظم و مبارز خستگی ناپذیر انتفاضه مقدس فلسطین، برادر عالیقدر "دکتر رمضان عبدالله شلح" دبیرکل پیشین جنبش جهاد اسلامی فلسطین، موجب تاثر و تالم خاطر اینجانب و آحاد پاسداران انقلاب اسلامی گردید.

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه تصریح کرد: بی‌شک جغرافیای مقاومت و انتفاضه فلسطین نام، یاد و آرمان‌های بلند و نورانی آن مجاهد شریف که یادآور اراده و مقاومت خلل ناپذیر مردم مظلوم فلسطین و نوید بخش آزادی قدس و آینده درخشان، پرامید و افتخار آمیز فلسطینیان قهرمان و محو حیات ننگین رژیم جعلی، جنایتکار و کودک‌کش صهیونیستی و دفع غده سرطانی اسرائیل از منطقه است را در حافظه تاریخی خود و در کنار سردار نامدار مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید فتحی شقاقی فراموش نخواهد کرد و پرچم آن مبارزه همیشه جاوید را برافراشته و نماد شرافت، فضیلت، عزت و افتخار خود در بستر تاریخ قرار خواهد داد.

سردار سلامی افزود: فقدان آن مبارز مخلص و فداکار را به ملت مظلوم فلسطین به ویژه مجاهدان جنبش جهاد اسلامی و رزمندگان مقاومت و انتفاضه فلسطین در جای جای سرزمین‌های اشغالی را تسلیت عرض نموده و از درگاه حضرت باری تعالی برای آن مرحوم رضوان و مغفرت الهی و برای جنابعالی و خانواده معظم و همرزمان وی در جبهه مقاومت، صبر و شکیبایی و دوام توفیق خواستارم.

امیرحاتمی: تلاش‌های رمضان شلح تحقق وعده آزادی فلسطین را دست یافتنی‌تر ساخت

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم در پیامی درگذشت مرحوم دکتر رمضان عبدالله شلح دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین را تسلیت گفت و خطاب به زیاد نخاله نوشت: رادمردی آهنین اراده که به زخارف دنیا پشت پا زد، ذلت وخواری سازش با ظالمان را نپذیرفت و با عزم و اراده محکم در سبیل الهی و عزت بخش مقاومت گام نهاد و نام خویش را در بین ستارگان سپهر جهاد و مقاومت در کنار یار مرادش شهید دکتر فتحی شقاقی جاودانه ساخت.

در ادامه پیام وزیر دفاع می‌خوانیم: تلاش‌های مجدانه آن عزیز به خدا پیوسته در زمینه‌های فرهنگی، جهادی، نظامی و ... نسلی را پرورش داد که امروز تحقق وعده الهی آزادی فلسطین را دست یافتنی‌تر از هر زمان دیگر ساخته است. نسلی که بی‌شک هیچ گاه خدمات کم‌نظیر و خالصانه آن مرحوم را از یاد نخواهند برد.

حاتمی فقدان مبارز نستوه را به خانواده وی، ملت شریف فلسطین، مجاهدان محور مقاومت در جنبش جهاد اسلامی فلسطین تسلیت و تعزیت گفت و برای عبدالله شلح هم‌نشینی با اولیای الهی و شهدای عزیز قدس شریف به ویژه سردار شهید قاسم سلیمانی و شهید فتحی شقاقی را از درگاه خداوند متعال مسئلت کرد.

رمضان عبدالله سد محکم بصیرت و صلابت جهاد اسلامی بود

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح هم در پیامی خطاب به زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین درگذشت رمضان عبدالله شلح دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین را تسلیت گفت.

در متن پیام سرلشکر باقری آمده است:‌  ضایعه مولمه و غم انگیز  در گذشت مبارز نستوه، مجاهد فی سبیل الله " آقای دکتر رمضان عبدالله شلح" دبیرکل پیشین جنبش جهاد اسلامی فلسطین، موجب تاثر و اندوه فراوان گردید.  او ستاره درخشان سپهر مقاومت و انتفاضه مقدس فلسطین و سد مستحکم بصیرت و صلابت نیروهای شجاع و سازش ناپذیر جهاد اسلامی بود که لحظه‌ای از عمر مبارک خود را بدون اندیشیدن به آرمان قدس شریف و رهایی ملت مظلوم فلسطین سپری نکرد.

سرلشکر باقری تاکید کرد: بی شک مشعل پرفروغی که آن مجاهد فقید فراروی مجاهدین جنبش جهاد فلسطین و سایر رزمندگان مقاومت ضد صهیونیستی در جغرافیای مبارزه علیه رژیم جلاد، جعلی و  کودک کش عبری بر افروخته است همواره راهنمای انتفاضه و تربیت یافتگان مکتب شهید سلیمانی در سرزمین‌های اشغالی و نویدبخش آزادی فلسطین عزیز خواهد بود.

در ادامه این پیام آمده است: این مصیبت عظمی  را به جنابعالی، جنبش جهاد اسلامی و آحاد ملت مقاوم و شجاع فلسطین به ویژه بیت معظم و بستگان معزز آن فقید سعید تسلیت عرض کرده و علو درجات و مغفرت و رضوان الهی برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی و توفیق ثبات قدم و تداوم راه آن عزیز برای بازماندگان و شیفتگان او را از درگاه حضرت حق تعالی مسئلت می‌ نمایم.

خرازی: شلح عمر پربرکت خود را در راه آزادی فلسطین گذراند

«سیدکمال خرازی» رییس شورای راهبردی روابط خارجی هم با صدور پیامی، درگذشت رمضان عبدالله شلح، دبیرکل پیشین جهاد اسلامی فلسطین را تسلیت گفت.

در متن تسلیت خرازی آمده است: فقدان مرحوم دکتر رمضان عبدالله را که حیات پربرکت خود را شرافتمندانه در راه آزادی فلسطین گذراند به ملت غیور فلسطین و همه مبارزان راه آزادی تسلیت می‌گویم و علو درجات وی را از درگاه خداوند بزرگ‌ خواستارم.

رژیم صهیونیستی رویای الحاق بیشتر سرزمین فلسطین را به گور خواهد برد

کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی هم به مناسبت درگذشت دبیر کل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پیامی نوشت: تاریخ شهادت می‌دهد که فرزندان غیور ملت قهرمان فلسطین همچون دکتر رمضان شلح در طول تاریخ مبارزاتی خود هیچ زمانی پرچم مبارزه و مجاهدت را علی رغم سبعیت جنایتکاران صهیونیستی و اعمال وحشیانه آنها علیه زنان و کودکان برزمین نگذاشته و شهادت و سپری کردن عمر در راه مبارزه را افتخار همه رزمندگان فلسطین و مقاومت در منطقه و سرتاسر جهان می‌باشد.

در ادامه پیام آمده است: نتانیاهو و دیگر سران اشغالگر رژیم صهیونیستی باید بدانند که نخواهند توانست حتی یک وجب از خاک فلسطین را در اشغال خود نگه دارند و رویای الحاق بیشتر سرزمین فلسطین از جمله کرانه باختری را به گور خواهند برد. صهیونیست‌ها از قیام جنبش مستضعفین و تحقیر شدگان در آمریکا که بزودی در انتظار آنهاست و همانگونه قرآن اشاره نموده صهیونیست‌ها نیز به سرنوشت شکست و فروپاشی سنگین مبتلی خواهند شد، عبرت بگیرند.

رمضان عبدالله مقابل رژیم کودک کش کوتاه نیامد

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با صدور پیامی درگذشت مجاهد مقاوم رمضان عبدالله را تسلیت گفت.

آیت الله آملی لاریجانی در پیام خود تصریح کرد: ضایعه درگذشت مجاهد مقاوم و الگوی پایمردی و رشادت، رمضان عبدالله که تا آخرین لحظات عمر، بر سر عهد و پیمان با خدای خود ماند و قدمی هرگز از مسیر مقاومت و همراهی با ملت مظلوم فلسطین در مقابل رژیم کودک کش و اشغالگر صهیونیستی کوتاه نیامد، موجب اندوه اینجانب شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: درگذشت این مبارز خستگی ناپذیر را به مردم مظلوم فلسطین، همرزمان و هم پیمانانش، خانواده محترم  و تمام مردم آزادی خواه و مقاوم در برابر بیداد و ظلم جبهه استکبار تسلیت گفته و برای روح آن بزرگمرد آرامش و غفران الهی آرزومندم.

رمضان عبدالله شلح یکشنبه این هفته در پی درگیری طولانی با بیماری درگذشت. رمضان عبدالله استاد اقتصاد دانشگاه غزه از پایه‌گذاران جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود که دبیر کلی آن را از سال ۱۹۹۵ میلادی(۱۳۷۴ ) بر عهده داشت.

وی، بعد از شهادت فتحی شقاقی رهبر و پایه‌گذار این جنبش، دبیرکلی آن را بر عهده گرفت. وی به دلیل نقش موثر در حمایت از فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی تحت تعقیب دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف. بی. آی) قرار داشت.

شلح در سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵ ( ۷۲-۷۴) استاد دانشگاه فلوریدای جنوبی در رشته بررسی‌های خاورمیانه بود. وی به زبان انگلیسی و عبری کاملا مسلط و پدر دو دختر و دو پسر بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار سیاست