فعالان حوزه گردشگری استان سمنان توانمند می‌شوند

سمنان- ایرنا- سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: توانمندسازی فعالان رده‌های مختلف حوزه گردشگری در استان طی هفت دوره با هدف کمک به رونق این صنعت برنامه‌ریزی شد.

محمد طاهریان روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: این دوره‌های آموزشی با هدف توانمندسازی نیروی انسانی فعال در حوزه گردشگری استان سمنان، از سوی موسسه های آموزشی و با نظارت این اداره کل به صورت آموزش مجازی و برخط برگزار می‌شود.

وی گفت: این دوره‌ها شامل بازآموزی راهنمایان گردشگری و بلدهای محلی،  آشنایی با مدیریت اکوتوریسم ویژه ساکنین محلی و روستاهای هدف گردشگری با تکیه بر توسعه پایدار  و آموزش بازاریابی دیجیتالی در دفاتر خدمات مسافرتی است که به همت موسسه سفر آموزان گیتی شاهرود پیش‌بینی شده است.

طاهریان افزود: سایر دوره‌ها شامل مدیریت سبز با رویکرد صنعت گردشگری و هتلداری و مبانی کارآفرینی در حوزه‌های تخصصی و گردشگری است که از سوی موسسه زمین گشت پارس سمنان برنامه‌ریزی شده است.

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: بازاریابی گردشگری و برندسازی گردشگری در استان و مدیریت مالی برای تاسیسات گردشگری، دیگر دوره های مدنظر است که از سوی موسسه آشنا گرمسار برگزار می‌شود.

در استان سمنان 15 هتل، یک هتل آپارتمان، یک متل، پنج مهمانپذیر، 86 اقامتگاه بوم‌گردی و 12 اقامتگاه سنتی، 57 خانه مسافر، پنج مجتمع گردشگری، سه اردوگاه و مرکز تفریحی سرگرمی گردشگری با ظرفیت پذیرش سه هزار و 446 نفر شب، پذیرای گردشگران هستند.

سه موسسه آموزش گردشگری نیز در این استان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =