۱۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83814097
۰ نفر

برچسب‌ها

مادورو: ایران از دوستان واقعی ونزوئلا است

تهران- ایرنا- نیکلاس مادورو تصریح کرد که ایران، روسیه، چین و کوبا دوستان واقعی ونزوئلا هستند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تاس در آمریکای لاتین، رئیس‌جمهوری ونزوئلا روز گذشته (یکشنبه) در نطقی تلویزیونی خاطر نشان کرد، کمک‌های ایران، روسیه، چین و کوبا به ونزوئلا از جمله کمک‌های بشردوستانه نشان داد که این کشورها دوستان واقعی ونزوئلا هستند.

وی عنوان کرد که آمریکا نیز پیشنهاد کمک ۲۰ میلیون دلاری به ونزوئلا کرده بود اما حتی یک دلار نیز از آمریکا به ونزوئلا کمک نشد.

مادورو پیشتر نیز ضمن قدردانی از دولت ایران به دلیل ارسال نفتکش‌های حامی بنزین برای ونزوئلا خاطر نشان کرده بود که قرار است بزودی به ایران سفر کند و در این سفر در کمیسیون مشترک با حضور مقامات دو کشور شرکت خواهد کرد تا دو طرف توافق‌نامه‌هایی را در حوزه انرژی، کشاورزی، مالی، تکنولوژی، علمی و بهداشت امضا کنند.

ایران اخیرا به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، پنج نفتکش حامل بنزین برای ونزوئلا ارسال کرد که کارشناسان این اقدام را موفقیتی بزرگ برای ایران دانستند.

به دنبال انتقال محموله‌های سوخت ایران برای ونزوئلا، دولت کاراکاس توانسته توزیع سوخت به سراسر این کشور را با سیستم جدیدی آغاز کند.

پهلو گرفتن نفتکش‌های ایران در بنادر و پالایشگاه‌های ونزوئلا در حالی انجام شده که پیش از این دولت آمریکا برای از بین بردن اتحاد جدید اقتصادی میان تهران و کاراکاس تهدید به اقدام برای ممانعت از رسیدن این نفتکش‌ها به سواحل ونزوئلا کرده بود.  

با رسیدن نفتکش‌های ایران به ونزوئلا، مقام‌های دولتی و نظامی کاراکاس از همبستگی مردم ایران برای ارسال سوخت به این کشور را تشکر کرده و وعده ادامه روابط برادرانه میان دو کشور دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =