آموزش‌وپرورش فارس آماده پرکردن اوقات فراغت تابستانه است

شیراز- ایرنا- رئیس اداره فرهنگی ‌هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس اعلام کرد: ۱۲۰ کانون و ۲۰ اردوگاه فرهنگی و تربیتی در استان فارس، برای پر کردن اوقات فراغت تابستانه دانش‌آموزان آماده شده‌اند.

سعید خادمی دوشنبه در نشستی با دست‌اندرکاران حوزه پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش فارس عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای فعالیت‌های مربوط به اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان صورت گرفته است؛ بر همین اساس در مدارس و کانون‌های فرهنگی‌تربیتی نیز محتوای الکترونیکی تهیه و تولید شده است.

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس گفت: تمام فعالیت های تابستانی بر اساس تولید محتوای آموزش الکترونیک و شبکه شاد است و کلاس‌های تابستانه با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا از تیرماه تا نیمه شهریورماه خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه اوقات فراغت دانش‌آموزان در ایام تعطیلات تابستان، فرصت بسیار مناسبی برای مهارت‌آموزی و شکوفایی کودکان و نوجوانان است، نقش والدین را در این موضوع مهم ارزیابی کرد و گفت: والدین باید راه‌های صحیح استفاده از اوقات طلایی را به فرزندان خود نشان دهند.

خادمی افزود: اوقات فراغت دانش‌آموزان فرصتی برای فراگیری مهارت‌ها و آموزش‌های مختلف به شمار می‌آید و برنامه‌ریزی در این زمینه باید بر اساس علایق و توانایی‌های جوانان و نوجوانان انجام شود؛ همچنین به‌گونه‌ای باشد که علاوه بر شکوفایی استعدادها و توانایی‌های این قشر، ایامی خوش نیز برای آن‌ها رقم زند.

وی عنوان کرد: پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان و تربیت نسلی هنرمند، ورزشکار و قهرمان در سایه افزایش اعتبارات، تامین امکانات، ایجاد انگیزه، استفاده از مربیان مجرب و همکاری همه دستگاه های اجرایی با نهاد تعلیم و تربیت محقق می شود .

خادمی همچنین به رعایت تمام پروتکل‌های وزارت بهداشت و برنامه‌ریزی دقیق در این خصوص تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =