صنوف برای دریافت تسهیلات حمایتی در سامانه کارا ثبت‌نام کنند

ایلام - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام از صاحبان صنوف آسیب‌دیده از کرونا خواست: برای دریافت تسهیلات حمایتی در سامانه کارا ثبت‌نام کنند.

شکراله شیرخانی روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان ایلام اظهار داشت: تاکنون یک هزار و 789 واحد تولیدی، صنعتی و صنفی  برای دریافت تسهیلات درسامانه کارا ثبت‌نام کرده اند که ۸۰ درصد آنها رانندگان تاکسی هستند.

وی تاکید کرد: با توجه به تعیین سهم استان، افراد بیشتری می‌توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: صاحبان ۱۴ رسته صنفی، تولیدی و صنعتی که کارگران را حفظ کرده و اخراج نیرو نداشته‌اند با ثبت‌نام درسامانه کارا می‌توانند از بسته تشویقی به ازای هر کارگر ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد استفاده کنند.

وی در خصوص افرادی که فاقد بیمه هستند، یادآور شد: با توجه به اینکه برخی از افراد فعال در صنوف مختلف بیمه ندارند یا بیمه آنها از محل دیگر پرداخت می‌شود درصدد مکاتبه و پیگیری از طریق مرکز هستیم تا مشکل این افراد برای استفاده از تسهیلات برطرف شود.

وی از رسانه‌ها، فرمانداری‌ها، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف خواست: با اطلاع‌رسانی جامع به افراد متقاضی آنان را از پرداخت این تسهیلات آگاه کنند.

شیرخانی همچنین از بانک‌های عامل خواست: در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به پرداخت تسهیلات افراد واجد شرایط اقدام کنند.

وی همچنین از جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اتحادیه اصناف خواست: نسبت به اطلاع رسانی در خصوص پرداخت این تسهیلات برای جبران بخشی از خسارت‌های ناشی از کرونا اقدام کنند.

سهم استان از تسهیلات حمایتی ۲۱۶ میلیارد تومان است که می‌توان به حدود ۱۳ تا ۱۸ هزار نفر مبالغ ۱۲ و ۱۶میلیون تومانی تسهیلات پرداخت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha