۱۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 83813904
۳ نفر

برچسب‌ها

پلیس بیجار ۲ محموله قاچاق کشف و ضبط کرد

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی بیجار از کشف و ضبط ۲ محموله قاچاق چوب و قطعات خودرو در محورهای مواصلاتی این شهرستان با هوشیاری ماموران انتظامی خبر داد.

سرهنگ محمد صادق پیروزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی بازرسی از خوردوهای عبوری، ۲ تُن مقطوعات چوبی قاچاق و غیر مجاز از یک دستگاه وانت نیسان توسط ماموران پاسگاه انتظامی آغبلاغ طغامین از توابع شهرستان بیجار کشف و ضبط شد.

وی افزود: این محموله بصورت شبانه و غیر مجاز در محدوده روستای قورت دره تهیه و بارگیری شده بود که با هوشیاری ماموران پاسگاه انتظامی منطقه پیش از خروج کشف و شناسایی و تحویل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیجار شد.

فرمانده انتظامی بیجار با اشاره به دستگیری یک نفر در این خصوص گفت: مطابق ماده ۴۲ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور بریدن، ریشه کن کردن و سوزاندن نهال و درخت، تهیه چوب، هیزم و زغال از منابع ملی و توده‌های جنگلی بدون اخذ پروانه از منابع طبیعی ممنوع است و مرتکب به پرداخت جریمه نقدی و حبس تادیبی از ۱۱ روز تا شش ماه محکوم می‌شود.

او همچنین از کشف و شناسایی محموله قطعات خودرو در محور بیجار - دیواندره خبر داد و یادآور شد: محموله به ارزش ۱۰ میلیارد ریال شامل بلبرینگ و پین بلبرینگ بود که در داخل یک دستگاه خودروی سواری جاسازی شده و با هوشیاری پاسگاه انتظامی نجف آباد کشف شد.

سرهنگ پیروزی تاکید کرد: در بازرسی از خودرو، ۵۴۰ قطعه بلبرینگ و ۱۵۰ قطعه پین بلبرینگ خودروهای سبک که به طرز ماهرانه‌ای جاساز شده بود به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد ریال کشف و یک نفر هم در این ارتباط دستگیر شد.

وی اظهار داشت: پرونده تخلف هر ۲ محموله پس از تکمیل به همراه متهمین و برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم به مراجع قضایی شهرستان تحویل شد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =