ترخیص ۴۶۳ بیمار بهبود یافته کرونایی از بیمارستان نورافشار هلال‌احمر

تهران - ایرنا - رییس بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال‌احمر از ترخیص ۴۶۳ بیمار بهبود یافته کرونایی از این بیمارستان خبر داد.

بهمن سبحانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به فعالیت بیمارستان نور افشار از اول اسفند سال گذشته تا هفدهم خرداد سال جاری گفت: در مدت یاد شده 1835 بیمار مبتلا به کرونا به صورت اورژانسی و سرپایی به این بیمارستان مراجعه کرده اند که کادر درمانی این بیمارستان با وجود دو بخش آی سی یو مجموعا با ۲۰ تخت نسبت به پذیرش بیماران مبتلا به کرونا اقدام کرده است.

وی درباره بیماران بهبود یافته از کرونا و ترخیص شده از این بیمارستان گفت: از مجموع ۹۴۸ مبتلای قطعی مبتلا به کرونا که در بخش های مختلف بیمارستان بستری شده اند، ۴۶۳ نفر ضمن بهبود ترخیص شده اند و متاسفانه ۹۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا هم جان خود را از دست داده اند.

رییس بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال‌احمر درباره تجهیزات بیمارستان نور افشار برای مقابله با ویروس کرونا افزود: علاوه بر تخت های عادی و ویژه برای بستری بیماران مبتلا به کرونا، ۲۱ دستگاه ونتیلاتور هم برای درمان بیماران مبتلا به کرونا مورد استفاده قرار گرفته است. در دو ماه اخیر تنها بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان نور افشار بستری شده اند.

سبحانی از ابتلای ۲۱ نفر از پزشکان و پرستاران این بیمارستان هنگام خدمت به بیماران کرونایی خبر داد و گفت: یکی از پزشکان متخصص بیهوشی این بیمارستان نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته است.

۵۱ مبتلا و ۴ فوتی هلال احمری ها بر اثر کرونا

روز گذشته محمد نصیری سخنگوی جمعیت هلال احمر نیز در پاسخ به این سوال که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جمعیت هلال احمر چند نفر است گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا ۲۰ روز پیش ۵۱ مبتلا و ۴ فوتی براثر ویروس کرونا در جمعیت هلال احمر داشته ایم که با توجه به روند کاهشی بیماری این آمار احتمالا افزایش نداشته است.

برپایی پنج نقاهتگاه در استان‌های قم، قزوین، گلستان، اصفهان و زنجان

وی با اشاره به برپایی پنج نقاهتگاه در استان‌های قم، قزوین، گلستان، اصفهان و زنجان، گفت: این نقاهتگاه ها با ظرفیت هزار و ۶۷۳ تخت برپا شد و ۷۱۸ بیمار در این نقاهتگاه ها پذیرش شدند از این تعداد ۵۷۲ بیمار بهبود یافته و ۶۵ بیمار هم به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال‌احمر بزرگترین بیمارستان توانبخشی خاورمیانه در تهران است که در این بیمارستان فوق تخصصی،  خدمات تشخیصی، خدمات درمانی پلی کلینیکی، اطفال، ارتوپدی، جراحی، تغذیه، ارولوژی، طب سوزنی، پزشکی ورزشی، گوش و حلق و بینی، زنان نیز انجام و ارائه می شود و این بیمارستان دارای بخش های مراقبت های ویژه، خدمات توانبخشی، آب درمانی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، شنوایی شناسی، ارتوپدی فنی، ارتز و پروتز و بخش های بستری نیز است.

بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال‌احمر به عنوان پشتیبان بیمارستان مسیح‌دانشوری در درمان بیماران کووید۱۹ فعالیت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =