پتروشیمی هگمتانه شهریور بهره‌برداری می‌شود

همدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از بهره‌برداری پتروشیمی هگمتانه تا پایان شهریور امسال خبر داد و گفت: این صنعت بزرگ به عنوان دومین تولیدکننده پی‌وی‌سی پزشکی کشور در کاهش واردات بسیار اثرگذار است.

حمیدرضا متین روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان پیشرفت پتروشیمی هگمتانه به ۹۵ درصد رسیده و اواخر مرداد ماه وارد مرحله تست راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه هم اینک ۲ پیمانکار مشغول کار در این طرح هستند گفت: براساس برنامه زمان بندی این واحد صنعتی تا پایان شهریور وارد چرخه تولید می شود و قادر به تامین بخشی از محصولات وارداتی کشور است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان خاطرنشان کرد: محصول نهایی پتروشیمی هگمتانه پی وی سی پزشکی است و این نوع پلاستیک در صنایع بسته بندی دارو و تجهیزات پزشکی مصرف می شود.

به گفته وی ظرفیت تولید این صنعت ۷۰ هزار تن است که می تواند ۱۷ تا ۲۲ درصد از حجم واردات کشور را بکاهد.

متین افزود: بیش از ۷۰ درصد پی وی سی پزشکی مورد نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود و پتروشیمی جم نیز بخشی از نیاز کشور را در داخل تولید می کند.

وی میزان سرمایه گذاری انجام شده در این طرح را ۷۲۲ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۵۷ درصد سرمایه مورد نیاز توسط سهامداران بخش خصوصی، ۳۳ درصد توسط پتروشیمی ایران و ۱۰ درصد نیز توسط سرمایه گذار خارجی تامین شده است.

به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان ۲۳۷ نفر به صورت مستقیم می توانند در پتروشیمی هگمتانه مشغول به کار شوند.

پتروشیمی هگمتانه در سال ۱۳۸۳ کلنگ زنی شد و اتمام این طرح با فراز و فرودهای بسیاری مواجه شده که از پارسال عزم مسوولان برای راه اندازی آن جدی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =