فرماندار بانه: برگزاری هر گونه مراسم در خانه باغ‌های شخصی ممنوع است

سنندج - ایرنا - سرپرست فرمانداری بانه با اشاره به تعطیلی تالارها و سالن‌های برگزاری مراسم بدلیل شیوع ویروس کرونا گفت: برخی افراد خانه باغ‌های شخصی خود را برای برگزاری مراسم اجاره می‌دهند که این کار تخلف است و با این افراد برخورد می‌شود.

محمد امین زاده شامگاه یکشنبه در نخستین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا اظهار داشت: در روزهای اخیر گزارش‌هایی مبنی بر برگزاری مراسم عروسی و جشن در خانه باغ‌های اطراف شهر، رسیده که انتظار داریم با متخلفین برخورد و به دادسرا معرفی شوند.

وی با بیان اینکه  سلامت شهروندان خط قرمز است و هر جایی به خطر بیفتد بشدت برخورد می‌کنیم، افزود: قلیان سراهایی که فعالیت خود را از سر گرفتند باید پلمب شود.

امین زاده اضافه کرد: استفاده از ماسک برای کارکنان ادارات الزامی است و تمام دستورالعمل ها در مورد کنترل شیوع کرونا باید اجرایی شود.

وی ادامه داد: الزام استفاده از ماسک و دستکش اگر چه ۱۰۰ درصد در مراکز تجاری و پاساژها اجرایی نمی‌شود اما اگر ۳۰ درصد نیز اجرایی شود اقدام مناسبی است که باید این موضوع توسط گشت های مشترک دستگاه‌های ذیربط کنترل شود.

سرپرست فرمانداری بانه به فعالیت غیر مجاز خانه‌های مسافر نیز اشاره کرد و گفت: فعالیت این اماکن حتی در شرایط عادی هم ممنوع است و باید دستگاه‌های متولی برای کنترل، حضور میدانی داشته باشند.

۶ هزار و ۲۹۸ بازرسی از اماکن عمومی انجام شده است

رییس شبکه بهداشت و درمان بانه نیز گفت: با شیوع ویروس کرونا در راستای کنترل شیوع این بیماری ۶ هزار و ۲۹۸ بازرسی از اماکن عمومی و محل‌های تهیه و توزیع مواد غذا در شهرستان انجام شد و ۱۲ هزار و ۱۰۰ نفر نیز در این زمینه آموزش دیدند.

محمد شاهویسی افزود: ۱۸ مورد گشت مشترک با ادارات نیز تشکیل و بر دفن بهداشتی ۲۱ بیمار کرونایی و مشکوک نظارت شد و با همکاری سپاه گندزدایی معابر روستاها و شهرها انجام شده است.

وی اظهار داشت: توسط مراقبین سلامت واحد بیماری‌های مرکز بهداشت با چهار هزار و ۴۳۹ نفر برای آموزش کنترل شیوع کووید ۱۹ تماس گرفته شده است.

شاهویسی  ادامه داد: از ابتدای سال جاری هشت تن مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی فاسد و تاریخ مصرف گذشته معدوم شد و در ایام تعطیلات نوروزی نیز ۲۰ مورد گشت در اماکن عمومی انجام گرفت.

وی اضافه کرد: با همکاری ادارات مربوطه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تمام قلیان سراها تعطیل شده اما به تدریج فعالیت خود را دوباره آغاز کردند که باید در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا تعطیل شوند.

رییس شبکه بهداشت و درمان بانه یادآور شد: از ۳۵۰ کارگاه تولیدی و خدماتی نیز بازدید شد و سه هزار و ۸۵۰ نفر از شاغلین کارگاه‌های تولیدی و خدماتی و چهار هزار ۲۰۰ کشاورز در روستاها نیز آموزش دیدند.

وی با بیان اینکه گروه سنی بیماران کرونا ۳۱ تا ۴۰ سال است، تاکید کرد: تاکنون یک هزار و ۳۱۰ مورد نمونه گیری انجام شده که ۳۱۶ مورد مثبت و مابقی منفی بوده ضمن اینکه در شهرستان ۲۱ نفر نیز فوتی داشته‌ایم.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها