موسسه کره جنوبی وضعیت اقتصادی کشور را رو به وخامت توصیف کرد

پکن- ایرنا- ضربات کرونا بر پیکر اقتصاد کشورهای مختلف از جمله کره جنوبی آنقدر شدید بوده که یک موسسه این کشور وضعیت اقتصادی را رو به وخامت توصیف کرده است.

خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی به نقل از موسسه "کی دی آی" آورده است: علایم حاکی است که تاثیرات ویروس کرونا بر اوضاع اقتصادی و تجاری کشور و برای چرخه های بازرگانی بسیار شدید و منفی بوده است.

این موسسه توسعه اقتصادی گزارش کرده است که رشد شاخص های منفی در اقتصاد سریع است این یک نگرانی بسیار عمده ایجاد کرده و تولید صنعتی به طور کلی در ماه آوریل ۲.۵ درصد کاهش یافته و صادرات و واردات ضربات جدی متحمل شده است.

آمارهای موسسه نشان می دهد که تولید صنعتی کشور به پایین ترین رده از سال ۲۰۱۱ میلادی رسیده از دلایل آن نبود تقاضاهای کافی در بازار داخلی و خارجی است.  

بر این اساس در ماه مارس که کرونا بسیاری از کشورهای دنیا را به طور جدی درگیر کرد میزان صادرات کره جنوبی ۲۳.۷ درصد کاهش یافت و میزان صادرات محموله ها نیز در ماه می نزدیک به ۳۴ میلیارد دلار بود که ۱۰ میلیارد دلار کمتر از رقم مشابه در سال قبل از آن بوده است.

موسسه رشد اقتصادی کره جنوبی می افزاید که در ماه می، افت صادرات ادامه یافته و تنش های سیاسی و اقتصادی که پس از کرونا میان چین و آمریکا شکل گرفته در این زمینه تاثیرگذاربوده است.

رشد اقتصادی دنیا بر اساس پیش بینی های نهادهای ذی ربط از جمله صندوق بین المللی پول ممکن است امسال به منفی ۳ درصد برسد و همزمان رشد اقتصادی کره جنوبی تا ۱/۲ درصد کاهش خواهد یافت و این بدترین بحران اقتصادی دنیا از سال های ۱۹۳۰ میلادی به حساب می آید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =