دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین: در مسیر مقاومت و جهاد باقی خواهیم ماند

تهران - ایرنا - "زیاد النخاله" دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز یکشنبه گفت: پیمان می‌بندیم که همچنان تا آزادسازی فلسطین به همراه متحدانمان در سوریه، ایران و حزب‌الله در مسیر مقاومت و جهاد باقی بمانیم.

النخاله در حاشیه مراسم تشییع پیکر "رمضان عبدالله الشلح" در گفت وگو با شبکه خبری "المیادین" افزود: عبدالله الشلح نماد مقاومت و جهاد در فلسطین و منطقه بود.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد: الشلّح نقش زیادی در جریان مقاومت فلسطین و بیت‌المقدس داشت، به محور مقاومت ایمان داشت و روابط با سوریه، ایران و حزب‌الله را مستحکم کرده بود.

در همین حال "صالح العاروری" معاون رییس دفتر سیاسی حماس  هم گفت که مرحوم الشلّح یک فلسطینی بود که تلاش کرد مردم فلسطین و مسلمان با یکدیگر متحد شوند، ایشان در جریان تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در سال ۲۰۱۴ شب و روز در جریان امور بود.

شبکه خبری المنار امروز یکشنبه از درگذشت الشلح در پی درگیری طولانی با بیماری خبر داد. 

الشَلَح استاد اقتصاد دانشگاه غزه از پایه‌گذاران جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود که دبیرکلی آن را از سال ۱۹۹۵ میلادی(۱۳۷۴ ) بر عهده داشت.

وی، پس از شهادت فتحی شقاقی رهبر و پایه‌گذار این جنبش، دبیرکلی آن را بر عهده گرفت. وی به دلیل نقش موثر در حمایت از فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی تحت تعقیب دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف. بی. آی) قرار داشت.

الشلح همچنین در سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵ ( ۷۲-۷۴) استاد دانشگاه فلوریدای جنوبی در رشته بررسی‌های خاورمیانه بود. وی به زبان انگلیسی و عبری کاملا مسلط و پدر دو دختر و دو پسر بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جهان